Ellie Goulding "Brightest Blue"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 04:00
"Brightest Blue" jest podzielone na dwie części: pierwsza, zatytułowana "Brightest Blue", jest wyprodukowana przez Ellie Goulding i Joe Kearns. Druga nazywa się "EG.0". Tracklista obu części znajduje się poniżej. Do obu odsłon albumu artystka zaangażowała takich twórców jak Tobias Jesso Jr., Starsmith, ILYA, serpentwithfeed, Patrick Wimberly z Chairlift czy Jim Eliot.
Brightest Blue Ellie Goulding
"Brightest Blue" Ellie GouldingFoto: mat. promocyjne

Ellie Goulding tak opisuje zamysł pierwszej części "Brightest Blue": "Opisuje moje słabości… Życie w złożonym świecie, gdzie związki wciąż determinują, czy jesteśmy szczęśliwi, a złamane serce może okazać się najbardziej bolesną rzeczą, bez względu na to, jak wielka jest twoja świadomość samego siebie. Piosenki z tej części płyty symbolizują też dorastanie i stawanie się kobietą."

Ellie Goulding - Brightest Blue | Official Live Performance | Vevo/elliegoulding


"EG.0” to z kolei odważna, pewna siebie i nieustraszona Ellie. Na tej odsłonie płyty znajdują się wszystkie ostatnie duety artystki: "Często zdarza się, że piszę o swoich myślach i emocjach w taki sposób, by było to chwytliwe i do łatwego zapamiętania. Zawsze staram się używać swojego głosu w nieoczekiwany sposób oraz współpracować z artystami, którzy są najmniej oczywiści, bardzo ekscytujący i eklektyczni."

Czwarty studyjny album artystki ukazał się 17 lipca 2020 nakładem wytwórni Polydor Records.

Tracklista:

Strona A

1. Start (featuring serpentwithfeet)
2. Power
3. How Deep Is Too Deep
4. Cyan
5. Love I'm Given
6. New Heights
7. Ode to Myself
8. Woman
9. Tides
10. Wine Drunk
11. Bleach
12. Flux
13. Brightest Blue


Strona B

1. Overture
2. Worry About Me (featuring Blackbear)
3. Slow Grenade (featuring Lauv)
4. Close to Me (with Diplo featuring Swae Lee)
5. Hate Me (with Juice Wrld)

mat. prasowe/kr