Mela Koteluk i Kwadrofonik "Astronomia poety. Baczyński"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 04:00
Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album "Astronomia poety. Baczyński" z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. 
Mela Koteluk i Kwadrofonik
Mela Koteluk i KwadrofonikFoto: mat. promocyjne

Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. Album ukazał się 24 lipca 2020 r. Tego samego dnia w Sali pod Liberatorem (Muzeum Powstania Warszawskiego) odbył się koncert promujący tę płytę. Organizatorem wydarzenia i wydawcą albumu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane" – mówią artyści.

"Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i kwartetu Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy jak "Fogg – pieśniarz Warszawy" w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, "Historie" Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy "Placówka '44" w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.

Lista utworów:

  1. Niebo
  2. Astronomia
  3. Otwarcie przemian
  4. Wolność
  5. Morze wracające
  6. Drzewa
  7. Źródło
  8. Nie bój się nocy
  9. Piosenka
  10. Czas miłości

(mat. promocyjne/mk)


Zobacz więcej na temat: Trójka płyta płyta zd3 popo