The Fruitcakes "Into The Sun"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 04:00
Płyta zespołu zawiera 10 autorskich anglojęzycznych kompozycji. Materiał zarejestrowany został w przestrzeniach studia Tall Pine Records usytuowanego w Kolbudach, a za produkcję odpowiadali członkowie The Fruitcakes oraz Maciej Cieślak, który zajął się również miksem albumu. Autorką szaty graficznej wydawnictwa jest Hanna Cieślak.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. prasowy

The Fruitcakes rozwijają swoją twórczość w nieprzewidywalny sposób, racząc nas materiałem złożonym, pełnym niuansów i nieoczywistości. Płyta "Into The Sun" unaocznia odbiorcy, że model songwritingu, opartego na melodiach, harmonii oraz wielogłosowości ma się dobrze, funkcjonując i żyjąc własnym życiem na alternatywnym aucie. Na albumie znajdziemy kompozycje przywodzące na myśl zarówno psychodelię z przełomu lat 60. i 70., jak i współczesny space rock, dream pop i lo-fi. Konstrukcję piosenek z "Into The Sun" charakteryzuje szkatułkowość, a całość brzmi niezwykle naturalnie i ciepło, co w dużej mierze udało się osiągnąć dzięki właściwemu The Fruitcakes nagrywaniu "na setkę".

"Zbierając się razem w jednej przestrzeni i zaczynając grać, wiemy, że uda nam się wytworzyć pewną unikatową atmosferę wspólnotowości. Jest to rzecz subtelna, a zarazem ulotna. Nie da się osiągnąć tego efektu, kiedy każdy z członków zespołu nagrywa osobno, w innych miejscach, w innym czasie. Jesteśmy wierni temu sposobowi nagrywania od samych początków istnienia zespołu" - mówią autorzy.

Płyta współfinansowana była ze środków finansowych miasta Słupska.

Lista utworów:

  1. Wherever
  2. Tell You More
  3. Home
  4. Into The Sun
  5. Dalaj Lama
  6. Unravel
  7. She Loves The Rain
  8. Aim For The Sun
  9. Lavender
  10. Words Of Love

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka płyta płyta zd3 popo