Nothing But Thieves "Moral Panic"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 04:00
"Moral Panic" to tytuł trzeciego albumu indierockowego kwintetu Nothing But Thieves, który ukazał się 23 października 2020 nakładem wytwórni Sony Music UK. Fragmenty płyty prezentujemy od poniedziałku do piątku o godz. 11:15 w paśmie "Trójka do trzeciej".
Nothing But Thieves Moral Panic
Nothing But Thieves "Moral Panic"Foto: mat. promocyjne

Na płytę "Moral Panic" złożyło się 11 utworów. "Is Everybody Going Crazy?" to siermiężna rockowa piosenka, której tekst skupia się na rozbitej, prawie nieistniejącej cywilizacji oraz na pragnieniu ucieczki, co może się odnosić do obecnej sytuacji na świecie. "Real Love Song", to utwór wyprodukowany przez Mike’a Crossey’a (The 1975, Arctic Monkeys and Wolf Alice) i jego tytuł mówi sam za siebie – to prawdziwa piosenka o miłości. Obdziera ona miłość z idealistycznych cech i opowiada o nieodwzajemnieniu i bolesnej rzeczywistości, z która wielu się spotkało. Czuje coś do Ciebie i nie chce mi przejść. Dzięki zdolnościom wokalnym Conora, jest to prawdziwy, euforyczny majstersztyk. 

"Dziennikarz w Kuala Lumpur spytał nas, dlaczego nie mamy wielu piosenek o związkach i miłości. Wcześniej o tym nie myśleliśmy. Odpowiedz na to pytanie była taka – tego typu piosenki są robione permanentnie i rzadko opowiadają o tym jaka miłość jest dla wielu ludzi. Utwory są często idealistyczne, w hollywoodzkim typie. Prawdziwa piosenka o miłości to próba napisania kawałka o miłości z perspektywy samoświadomości. Jest o tej mrocznej stronie – bolesna i nieodwzajemniona. To miłość stracona lub nigdy nie zdobyta. Dziękujemy dziennikarzowi z Malezji – gdyby nie Ty ten kawałek nigdy by nie powstał."

Nothing But Thieves Foto: shutterstock.com/Ben Houdijk Nothing But Thieves Foto: shutterstock.com/Ben Houdijk

"Real Love Song" i "Is Everybody Going Crazy?" to pierwsza twórczość zespołu od czasu ich EP z 2018 roku "What Did You Think When You Made Me This Way" oraz albumu z 2017 "Broken Machine". Ostatnie kilka lat były dla Nothing But Thieves prawdziwą przygodą. Zespół sprzedał 700 tysięcy albumów i zgromadził 750 milionów odtworzeń. Zyskali lojalną i sporą rzeszę fanów, dzięki czemu stali się jedną z najbardziej popularnych rockowych grup na świecie. Nothing But Thieves zagrali koncerty dla ponad 150 tysięcy osób w tym w londyńskim Alexandra Palace. 

Zespół grał podczas programów prowadzonych przez James’a Corden’a, czy Jimmiego Kimmela oraz podczas wyprzedanych koncertów od Polski po Holandię, gdzie zagrali dla 6 tysięcy osób. Z powodu pandemii, grupa musiała przesunąć w czasie liczne koncerty w tym występ dla 6,5 tysiąca fanów na Adrenaline Stadium w Moskwie. 

Nothing But Thieves to Conor Mason (wokal gitara), Joe Langridge-Brown (gitara), Dominic Craik (gitara, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) oraz James Price (perkusja). 

Nothing But Thieves - Impossible (Official Video)/Nothing But Thieves

(mar. prasowe/kr)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA muzyka hp

Czytaj także

Premiery płytowe – nowe i te nieco starsze

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 20:00
Najnowszą odsłonę audycji Grzegorza Hoffmanna wypełniły fragmenty albumów wydanych w ostatnich tygodniach i miesiącach. Wśród prezentowanych krążków znalazły się m.in. "Distant Axis" znanego z The National Matta Berningera czy "Dream Rats" shoegazowej, wywodzącej się z Kanady grupy No Joy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowo (hard)rockowo – prezentuje Marek Wiernik

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 11:00
Prowadzący czwartkowe "Trójkowo, rockowo" zapewnił wyjątkowo duży zastrzyk energii. W audycji Marka Wiernika pojawili się przede wszystkim reprezentanci hard rocka: Black Star Riders, Diablo Blvd czy The Struts, ale nie zabrakło także gotyckiego rocka ze złotych czasów nowej fali i indie rocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Heavy Clouds i inne ciężkie brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 22:00
W tym wydaniu audycji "Od punka do Franka" przysłuchaliśmy się jeszcze uważniej autorom trójkowej płyty tygodnia – warszawskiej grupie The Heavy Clouds. 
rozwiń zwiń