20-26.12.2010

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 03:00
Przed południem: Smolik - Smolik 4; po południu: Annie Lennox – A Christmas Cornucopia
Audio
  • Grzegorz Hoffmann o płytach tygodnia 20-26.12.2010

Przed południem: Smolik - Smolik 4

/

Na swojej czwartej autorskiej płycie Smolik ponownie zaprasza nas w swój muzyczny świat, idealny na tę porę roku. Króluje tam niespieszne tempo, urzekające smyki a przede wszystkim wyjątkowe głosy oraz delikatne, cudownie ciepłe i soczyste melodie, od których już po pierwszym przesłuchaniu nie można się uwolnić. Każda z dziesięciu piosenek na tym albumie to oddzielna historia, opowieść zinterpretowana przez zaproszonego wokalistę.

Smolik przyzwyczaił nas do tego, że na jego płytach śpiewają niezwykli goście. Tak jest również tym razem. Zaproszenie Smolika przyjęli: seksowna Emmanuelle Seigner, tajemniczy Kev Fox, doskonała Gaba Kulka, romantyczna Natalia Grosiak (DigitAllLove), znany z koncertów Smolika Sqbass oraz egzotyczny Joao T. De Sousa. Na "4" usłyszeć także można wokalistów znanych z poprzednich płyt Smolika: Victora Davisa, Mikę Urbaniak czy Kasię Kurzawską (SOFA). Album Smolik 4 muzycznie otula i kołysze, działa jak antystresowa terapia - wystarczy poddać się nastrojowi i popłynąć w świat tych pięknych dźwięków.

Utwory:
1. S.O.S. Songs (feat. Gaba Kulka)         
2. Not Always Happy (feat. Juan)         
3. Memotion (feat. Mika Urbaniak)         
4. Forget Me Not (feat. Emmanuelle Seigner)         
5. V Girl (feat. Victor Davies)         
6. Never Sing The Love Songs (feat. Kasia Kurzawska)         
7. Pirat Song (feat. Sqbass)         
8. Fades Away (feat. Natalia Grosiak)         
9. A Fotografia (feat. Joao T. De Sousa)         
10. L.O.O.T.T. (feat. Kev Fox)

 

Memotion (feat. Mika Urbaniak)

 

 

 

Po południu: Annie Lennox – A Christmas Cornucopia

/

"A Christmas Cornucopia" to wyjątkowy projekt świąteczny przygotowany przez Annie Lennox. Jej płytę wypełniły ulubione kolędy i piosenki świąteczne. Na "A Christmas Cornucopia" Lennox sięgnęła zarówno po bardziej znane kolędy ("God Rest Ye Merry Gentlemen", "The Holly And The Ivy", "Silent Night") jak i te mniej ("Lullay Lullay", "Il Est Ne le Divin Enfant"). Całość uzupełnia nowa kompozycja jej autorstwa - "Universal Child". Wiele utworów zostało zaaranżowanych w nietypowy, niezwykły sposób. Tradycyjnej kolędzie "God Rest Ye Merry Gentlemen" Annie nadała bliskowschodni klimat. W "See Amid The Winter Snow" pojawia się brzmienie akordeonu. "Il est ne Le Divin Enfant" to nawiązanie do muzyki francuskiej, "Silent Night' - niemieckiej, a "Angels From The Realms Of Glory" do tradycji łacińskiej.

Annie przygotowała cały album wspólnie z producentem Mikem Stevensem. Wokalistce towarzyszy jedynie 30-osobowa orkiestra oraz afrykański chór dziecięcy.

Annie Lennox zdobyła sławę i uznanie publiczności w duecie Eurythmics. Po dziesięciu latach spędzonych w duecie z Davem Stuartem w 1992 roku rozpoczęła równie udaną karierę solową. Singiel z jej drugiej płyty "Medusa" - przeróbka piosenki z repertuaru The Lover Speaks "No More 'I Love You's" przyniósł jej nagrodę Grammy. Łączna sprzedaż jej płyt, zarówno albumów solowych, jak i Eurythmics, przekroczyła liczbę 80 milionów egzemplarzy. Lennox jest również znana z działalności społecznej, przewodząc akcji SING Campaign, walczącej z epidemią AIDS w Afryce.Utwory:

 1. Angels From A Realms Of Glory         
2. God Rest Ye Merry Gentlemen         
3. See Amid The Winter's Snow         
4. Il Est Ne Le Divin Enfant         
5. The First Noel         
6. Lullay Lullay (Coventry Carol)         
7. The Holly And The Ivy         
8. In The Bleak Midwinter         
9. As Joseph Was A Walking         
10. Oh Little Town Of Bethlehem         
11. Silent Night         
12. Universal Child   

 

Universal Child

Czytaj także

Annie Lennox - Universal child

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 03:00
"Universal child" pojawi się na najnowszej płycie Annie Lennox, która będzie zawierała świąteczne kolędy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MO 95/2010 15 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 00:00
Zaprasza Mariusz Owczarek.
rozwiń zwiń