X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

17-23.01.2011

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 06:00
Przed południem: Muariolanza - Muafrika, po południu: Bryan Ferry - Olympia.
Audio
  • Grzegorz Hoffmann o płytach tygodnia 17-23.01.2011

/
Przed południem: Muariolanza - Muafrika

Nazywana "pierwszą polską grupą ambient-jazzową" Muariolanza przedstawia swój czwarty album "Muafrika". Płyta ukazuje się nakładem nowego, niezależnego wydawnictwa Falami (jego założycielem jest Marcin Babko, wokalista Muariolanzy).


"Muafrikę" wyprodukował Pierre, perkusista grupy. Promuje ją singel "Halo Halo - jestem blisko", w którym słychać m.in. głos Katarzyny Nosowskiej, Zbigniewa Hołdysa, Józefa Skrzeka, Jana Borysewicza, Janusza Panasewicza i Jacka Lachowicza.


Innym gościem "Muafriki" jest słynny brytyjski producent Mad Profesor - jego słowa rozpoczynają album, zapraszając do odsłuchu. Na płycie znalazło się 12 premierowych utworów inspirowanych Czarnym Lądem. Zespół zarejestrował je w Studiu Radioaktywni (tym samym, w którym rok wcześniej nagrał swój trzeci album "Wszystko będzie inaczej" - Płyta Tygodnia w radiowej Trójce i w Radiu Euro).

"Muafrika" to duży progres w twórczości zespołu, otwarcie na nowe instrumentarium, rytmy i melodie. Piosenki łączą w sobie wszystko co najlepsze z poprzednich płyt i sięgając do afrykańskich korzeni tworzą nieznaną wcześniej jakość. To również przepiękna szata graficzna - najlepsza okładka, jaka w 2010 r. ukazała się na polskim rynku muzycznym. Na projekt autorstwa Marty J. Strzody składa się m.in. 12 grafik - ilustracji do każdej z piosenek. Każda grafika wydrukowana jest w formie kartki pocztowej - pozdrowienia z Muafriki można wysłać na cały świat.

 

 

 

/
Po południu: Bryan Ferry - Olympia

Na płycie znajdują się premierowe utwory, w tym piosenki napisane we współpracy z zespołami Scissor Sisters i Groove Armada. W nagraniach udział wzięli David Gilmour, Jonny Greenwood, Nile Rodgers, Marcus Miller, Mani i Flea. Tymczasem "U Can Dance", wspólne dzieło Ferry'ego i DJ-a Hella zremiksowane m.in. przez Simian Mobile Disco, zdobywa coraz wyższe notowania na europejskich listach przebojów muzyki tanecznej.

Utwory:
1. You Can Dance         
2. Alphaville         
3. Heartache By Numbers         
4. Me Oh My         
5. Sahmless         
6. Song To The Siren         
7. No Face, No Name, No Number         
8. BF Bass (Ode To Olympia)         
9. Reason Or Rhyme         
10. Tender Is The Night         
11. Whatever Gets You Thru The Night (Bonus Track)         
12. One Night (Bonus Track)         

Czytaj także

2011.01.10 GH+ 158

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 21:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Markomania 15 stycznia 2011

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2011 12:00
Pod nieobecność Marka Niedźwieckiego zaprasza Mariusz Owczarek.
rozwiń zwiń