X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

13-19.06.2011

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 06:00
Przed południem: Letters From Silence - No Plain Shortcuts; po południu: Fleet Foxes - Helplessness Blues.
Audio
  • O płytach tygodnia 13-19.06.2011 opowiada Grzegorz Hoffmann

Przed południem: Letters From Silence - No Plain Shortcuts

 

Letters From Silence to założony w 2009 roku gitarowy projekt byłych członków Bramafan (Wawrzyniec Dąbrowski, Warszawa) i Monday Rebels (Maciek Bąk, Płock). W minimalistycznej muzyce zespołu można doszukać się inspiracji grungem, melancholijnymi, skandynawskimi brzmieniami, intymnością i ascetyzmem neo-folku, w warstwie słownej - motywu bycia w drodze, ruchu, ucieczki.

W 2010 roku wystąpili na Festiwalu Heineken Open'er w Gdyni. Gościli także na antenie Trójki - w ramach koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zarejestrowali utwór "Longest Journey Back Home", który w grudniu 2010 znalazł się na wydanej przez Polskie Radio płycie "Offsesje 2".  

/

"No Plain Shortcuts" - debiutancki album Letters From Silence - przynosi 12 kompozycji nasyconych różnorodnymi inspiracjami. Z jednej strony ich utwory przywodzą na myśl avant-popowe eksperymenty ze Skandynawii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii oraz folkowy klimat, z drugiej - za sprawą barwy wokalu Wawrzyńca Dąbrowskiego i chropowatych partii gitarowych Maćka Bąka - grunge'ową niepokorność. Naturalność jest tu artystycznym drogowskazem. 

Album, pod patronatem Trójki, został nagrany wiosną 2011 w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Nad całością brzmienia czuwał wybitny realizator Leszek Kamiński. Premiera płyty - 13 czerwca 2011.

Lista utworów: 1. Far In The North 2. Longest Journey Back Home 3. Sitting On A Fence 4. Ann's Lullaby 5. Pockets Full Of Sand 6. One More Day 7. No Plain Shortcuts 8. Monday Morning 9. Kite 10. Lost Between The Lines 11. Question Marks 12. Sleeve

 

 

Po południu: Fleet Foxes - Helplessness Blues

"Helplessness Blues" to drugi album amerykańskiej grupy Fleet Foxes.

Krążek zawiera 12 piosenek inspirowanych mocno folkiem lat 60., 70. , zwłaszcza twórczością takich artystów jak: Van Morisson, Bob Dylan, Neil Young czy Ennio Morricone.

Muzycy określają swój styl jako mieszankę country, folk-rocka i psychodelicznego popu. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, na "Helplesness Blues" uwagę przykuwają zwłaszcza rozbudowane harmonie wokalne. Tym razem zespół korzystał też z niestandardowego instrumentarium (12-sto strunowa gitara, cytra, flet drewniany, kotły, wibrafon czy pozytywka). Fleet Foxes już 6 lipca zagrają na poznańskim Malta Festival, który odbywa się pod trójkowym patronatem.

/

 

Lista utworów:

1. Montezuma 2. Bedouin Dress

3. Sim Sala Bim 4. Battery Kinzie

5. The Plains/Bitter Dancer 6. Helplessness Blues 7. The Cascades 8. Lorelai

9. Someone You'd Admire 10. The Shrine/An Argument

11. Blue Spotted Tail 12. Grown Ocean

 

Zapraszamy do wysłuchania utworu tytułowego:

 

Czytaj także

Letters From Silence dziś na żywo w "Offensywie"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 13:18
Zapraszamy do trójkowej audycji Piotra Stelmacha po godzinie 22.00. W niej "Offsesja" z udziałem Letters From Silence, jednej z najciekawszych nowych polskich grup alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowi Fleet Foxes zachwycili Agnieszkę Szydłowską (recenzja)

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 11:19
- To piękna płyta! Instrumenty są na niej instrumentami, ludzie są ludźmi, a wszystko razem buduje ścieżkę dźwiękową do podniosłych skojarzeń - pisze dziennikarka Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarowa kolekcja

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 00:00
Gościem Piotra Stelmacha w "Prywatnej kolekcji" będzie Wawrzyniec Dąbrowski, połowa duetu Letters From Silence.
rozwiń zwiń