Płyty tygodnia: 9 - 15 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 04:00
Przed południem: Lora Szafran - Sekrety życia według Leonarda Cohena; po południu: Bon Iver - Bon Iver, Bon Iver
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: fot. myspace.com/loraszafran

Przed południem: Lora Szafran - "Sekrety życia według Leonarda Cohena"

Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań.

Tym razem umiłowanie muzycznych przygód rzuciło ją w objęcia Leonarda Cohena… - Dlaczego nie? Czemu nie pokazać go na nowo? Jestem babą, mam inne podejście do śpiewania, korzystamy z innego instrumentarium, więc to na pewno inaczej zabrzmi" – odpowiada Lora Szafran, pytana o powody powstania "Sekretów".

Wybór utworów był trudny, bo dorobek Leonarda Cohena bogaty i łatwy zarazem, bo wokalistka sięgnęła głównie po evergreeny. Na płycie nie zabrakło więc "Hallelujah", "Who By Fire", "Suzanne", "Dance Me To The End Of Love", czy "In My Secret Life", oczywiście w wersjach polskojęzycznych, w większości przekładach Macieja Zembatego.

Ta płyta, jak twierdzi Lora, na pewno nie jest jazzowa, za to ponad wszelką wątpliwość szczera. Wierna oryginałom, ale zarazem ukazująca te piosenki w zupełnie nowym świecie. Nie mieliście pojęcia, że twórczość Leonarda Cohena kryje jeszcze takie sekrety…

/

Lista utworów:


1.Goście 2.Zuzanna 3.Zamglone życie 4.Na tysiąc pieszczot w głąb 5.Tańcz mnie po miłości kres 6.Kto w płomieniach 7.Jeśli wola twoja 8.Gdzieś na serca dnie 9.Oto jestem 10.Słynny niebieski prochowiec 11.Alleluja

BONUS TRACK

12.Odchodzi Aleksandra

 

 

Po południu: Bon Iver - "Bon Iver, Bon Iver"

To drugi album amerykańskiego artysty Justina Vernona, tym razem nagrana z zespołem. Bardziej rozbudowana instrumentalnie niż "For Emma, Forever Ago", ale spójna i klimatyczna. Album pozostaje w nurcie indie folk, a charakterystyczny wokal Justina stanowi jakby dopełnienie partii muzycznych.

/

Ta płyta to opowieść w dziesięciu częściach.

Lista utworów:

1. Perth
2. Minnesota, WI
3. Holocene
4. Towers
5. Michicant
6. Hinnom, TX
7. Wash.
8. Calgary
9. Lisbon, OH
10. Beth / Rest

1. Perth

 2. Minnesota, WI

 3. Holocene

 4. Towers

 5. Michicant

 6. Hinnom, TX

 7. Wash.

 8. Calgary 9. Lisbon, OH 10. Beth / Rest

Zobacz więcej na temat: Leonard Cohen