X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyty tygodnia: 23 - 29 lipca

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 07:00
Przed południem: The Smashing Pumpkins - "Oceania"; po południu: Luxtorpeda - "Robaki".
Smashing Pumpkins
Smashing PumpkinsFoto: Fot.: Wikimedia Commons/lic. CC/Schnékert

Przed południem: The Smashing Pumpkins - Oceania

/

Album "Oceania" został nagrany w Chicago w prywatnym studio wokalisty i gitarzysty Billy'ego Corgana wraz z pozostałymi członkami zespołu: gitarzystą Jeffem Schroederem, perkusistą Mikiem Byrne'em i basistką oraz wokalistką Nicole Fiorentino. Produkcją tej energetycznej kolekcji 13 piosenek zajęli się Corgan i Bjorn Thorsrud, a za miks albumu odpowiada David Bottrill. Siódma płyta studyjna The Smashing Pumpkins to "album w albumie", część zaplanowanego na 44 piosenki projektu zespołu Teargarden By Kaleidyscope.
Zespół The Smashing Pumpkins może się poszczycić jednym z najwyżej cenionych dorobków w historii muzyki, a także 30 milionami sprzedanych płyt oraz licznymi nagrodami Grammy. Założona w 1988 roku w Chicago formacja w 1991 wydała entuzjastycznie przyjętą debiutancką płytę Gish, która szybko pokryła się platyną. Następnie ukazał się słynny album Mellon Collie And The Infinite Sadness (dziewięciokrotna platyna), a w 1998 poczwórnie platynowy Adore.  Wiele przebojów tej pionierskiej formacji zdefiniowało pojęcie muzyki alternatywnej i wciąż nie znika z anten rockowych rozgłośni, dzięki czemu stanowi inspirację dla nowych pokoleń słuchaczy. The Smashing Pumpkins powrócili w 2007 wysoko ocenionym szóstym albumem Zeitgeist. Od tego czasu zespół kontynuuje pionierskie działania na pograniczu muzyki i technologii poprzez szereg publikacji w Internecie.
Oprawa graficzna albumu "Oceania", który ukazała się w czerwcu 2012r. nakładem Martha's Music/EMI Label Services/Caroline Distribution to nastrojowa, piękna fotografia wykonana przez Richarda Shaya, syna chicagowskiej legendy Arta Shaya.

Lista utworów :

1. Quasar     
2. Panopticon     
3. The Celestials     
4. Violet Rays     
5. My Love is Winter     
6. One Diamond, One Heart     
7. Pinwheels     
8. Oceania     
9. Pale Horse     
10. The Chimera     
11. Glissandra     
12. Inkless     
13. Wildflower

Po południu: Luxtorpeda - Robaki

/

Drugi krążek po debiutnackim albumie "Luxtorpeda", który odniósł wielki sukces na polskim rynku muzycznym. "Robaki" to jedna z najbardziej oczekiwanych płyt 2012 roku. Bezkompromisowe i mocne brzmienie. 13 nowych utworów o nietuzinkowych tekstach wyśpiewywanych ostrym wokalem Lizty i łagodnym głosem Hansa. Na drugim krążku znajdziemy instrumentalne wersje nowych utwórów plus 6 bonusowych nagrań.
Płyta została wydana w formie bogato ilustrowanej książki z tekstami i rysunkami Litzy. Dla jeszcze lepszego efektu przygotowano pomysłową obwolutę, w którą wkładany jest album.

Lista utworów:

1. Pies Darwina     
2. Serotonina     
3. Amnestia     
4. Wilki dwa     
5. Tu i teraz     
6. Mowa trawa     
7. Gimli     
8. Raus     
9. Tajne znaki     
10. Fanatycy     
11. Robaki     
12. Hymn     
13. Gdzie ty jesteś?    
CD 2:     
1. Wersje instrumentalne     
2. Extra Bonusy (6 utworów)    

Zobacz więcej na temat: Chicago mika Oceania Wilki