Płyty tygodnia: 22-28 października

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 05:00
Przed południem: Lao Che - Soundtrack, po południu: Voo Voo - Nowa płyta.
Audio
  • O płycie Lao Che "Soundtrack"opowiada Agnieszka Szydłowska
Płyty tygodnia: 22-28 października
Foto: Fot. materiały promocyjne
/

Przed południem: Lao Che - Soundtrack

Piąta płyta Lao Che zatytułowana "Soundtrack" ukazała się jesienią 2012 roku nakładem Mystic Production. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack". W trakcie pracy nad płytą w otoczeniu zespołu pojawił się filmowy zespół producencki, który po wysłuchaniu wersji demo albumu zaproponował chęć realizacji filmu, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che.

W trakcie produkcji filmu okazało się, że z powodów niezależnych od zespołu, a także kłopotów technologicznych osób odpowiedzialnych za stronę filmową projektu, do dziś nie udało się do sfinalizować tego pomysłu. Ponieważ prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu - rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. W październiku zespół wyruszy na trasę koncertową podczas której fani będą mogli usłyszeć premierowy materiał, a także kompozycje z poprzednich albumów.
Utwory:
1. District Line, Wimbledon Branch, Westbound, At Putney Bridge     
2. 4 piosenki     
3. Kołysan go     
4. Jestem psem     
5. Na końcu języka     
6. Dym     
7. Już jutro     
8. Zombi !     
9. Govindam     
10. Idzie Wiatr
/
Po południu: Voo Voo - Nowa płyta
Grupa Voo Voo powraca z nowym studyjnym albumem pod niezwykle stosownym do okazji tytułem "Nowa płyta". Dowodzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa z nową energią, w nowym studiu i z nowym realizatorem stworzyła nowe piosenki.
"Nowa płyta" na pewno nie zawiedzie fanów Voo Voo, a swoim świeżym brzmieniem i niemal młodzieńczą energią zaintryguje poszukiwaczy nowych brzmień.
Utwory:
1. Co było to było
2. Inaczej nie umiem
3. Bezsenność
4. Trąbka, pompka i lewarek
5. Do Stopki
6. Smutas
7. Może dziś
8. Pierwszy raz
9. Ukłony
10. Powiewa
11. Cymbal
12. Moje Katmandu
13. Głupie to
14. Na dęte

Czytaj także

MO 50/2012 13 października

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 22:55
Zaprasza Mariusz Owczarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: tekst jest elementem dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 14:27
- Na początku Voo Voo odciąłem się w ogóle od historii rocka. Myślałem, że wymyślę rock ‘n’ rolla na nowo, a wszystko już zostało wymyślone. Trzeba po prostu znaleźć to, co w tej muzyce najważniejsze i na tym tworzyć - mówił Wojciech Waglewski w Trójce o albumie "Nowa płyta".
rozwiń zwiń