Jaromír Nohavica "Tak mě tu máš"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 04:00
W tym tygodniu przed południem gramy utwory z płyty Jaromira Nohavicy. Piosenka "Minulost" z tego albumu przez szesść tygodni z rzędu była na pierwszym miejscu "Listy Przebojów Programu Trzeciego".
Fragment okładki płyty Tak me tu mas
Fragment okładki płyty "Tak me tu mas"Foto: mat. promocyjne

Nowy album Nohavicy to czternaście pieśni, które swą poetyką nawiązują do lat 90., zachowując swój folkowy charakter, ale też dialogują z muzyczną współczesnością.
Ascetyczne aranżacje, w duchu współczesnych koncertów, na których Jaromírowi Nohavicy akompaniuje znakomity polski akordeonista Robert Kuśmierski, jeszcze bardziej uwydatniają warstwę tekstową, która u Nohavicy jest równie ważna, jak przebojowa melodyjność pieśni. A jest na płycie przynajmniej kilka utworów, które bardzo wpadają w ucho.
Dowodem na to piosenka "Minulost", która przez szesść tygodni z rzędu była na pierwszym miejscu " Listy Przebojów Programu Trzeciego ".

Lista utworów:
1. Řeka zapomnění
2. www.idnes
3. Zlo sedí v rohu pokoje
4. U nás na severu
5. Kupte si hřebeny
6. Jiné to nebude
7. Andělé moji
8. Dežo
9. Telegram
10. Já chci poezii
11. Zbloudillý koráb
12. Minulost
13. Moskevská virtuálka
14. Z minula do budoucna

Zobacz więcej na temat: Czechy MUZYKA płyta

Czytaj także

”Minulost” pozostaje na szczycie Liście Przebojów Programu Trzeciego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 09:51
Ku radości wszystkich, którzy oddali na niego swoje głosy oraz tych, którzy dopiero – dzięki Liście – odkryli muzykę Nohavicy, już szósty tydzień z rzędu czeski pieśniarz króluje na LP3.
rozwiń zwiń