X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Armia "Koncerty w Trójce" i The Strokes "Comedown Machine"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 04:00
Przed południem będzie można posłuchać utworów z koncertu "urodzinowego" zespołu Armia, który we wrześniu 2010 roku obchodził swoje 25-lecie. To kolejna płyta z cyklu "Koncerty w Trójce". Po południu piosenki z albumu "Comedown Machine" The Strokes.
Armia Koncerty w Trójce i The Strokes Comedown Machine
Foto: fot. armia.art.pl

Przed południem: Armia "Koncerty w Trójce"

/

Zespół powstał w 1984 roku, a założyli go trzej muzycy: Tomasz Budzyński (wokalista Siekiery), Robert Brylewski (gitarzysta Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) oraz filozof Sławomir Gołaszewski. Od początku twórczość Armii opierała się na połączeniu poezji Budzyńskiego z bardzo ekspresyjną muzyką, wykonywaną przez klasycznie rockowy skład. Przełomowym momentem okazało się dołączenie do grupy Krzysztofa "Banana" Banasika. Jego gra na waltorni nadała muzyce Armii specyficzne, niespotykane brzmienie. Przez skład zespołu przewinęło się wielu znakomitych muzyków, ulegał on potem wielokrotnym zmianom, z jednym wyjątkiem w postaci poety i wokalisty Tomasza Budzyńskiego. Podkreśla on, że jako malarz myśli obrazami, co ma wpływ na kształt jego tekstów, inspirowanych tematyką biblijną, ale również dziełami Tolkiena, czy Becketta.

Pierwszy album zatytułowany "Armia" pojawił się w 1988 roku. Do dziś grupa ma na koncie 11 płyt studyjnych, a także kilka wydawnictw koncertowych. W 2009 roku ukazały się nawet dwa albumy zespołu: "Der Prozess" i anglojęzyczny "Freak". Utwory z tych płyt pojawiły się na tym koncercie, ale w czasie jubileuszowego wieczoru nie mogło zabraknąć najbardziej znanych utworów Armii. Na początek usłyszeliśmy "Saluto" i "Aguirre". Już od pierwszych dźwięków publiczność zachęcona przez Budzego poderwała się z krzeseł, a atmosfera z utworu na utwór stawała się coraz gorętsza. "Jeżeli", "Niezwyciężony" i "Opowieść zimowa" to także żelazne punkty koncertów Armii. Przez lata działalności zespół zyskał liczne grono fanów. Nie dziwi więc to, że niektóre z piosenek publiczność w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej odśpiewała wspólnie z zespołem. Teraz dzięki tej płycie możemy przeżyć ów wyjątkowy koncert raz jeszcze.

Jubileuszowy koncert Armii odbył się w Trójce 12 września 2010 roku. Album "Koncerty w Trójce vol. 02 - Armia" do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl


Po południu: The Strokes "Comedown Machine"

Pierwszym oficjalnym singlem z płyty jest piosenka "All The Time". Jej przedsmak można było usłyszeć, kiedy do Internetu trafił również pochodzący z nowego albumu kawałek "One Way Trigger".

The Strokes tworzą: Julian Casablancas (wokal), Nick Valensi (gitara), Albert Hammond, Jr. (gitara), Nikolai Fraiture (bass) and Fabrizio Moretti (perkusja). Zespół wydał do tej pory cztery albumy studyjne: "Is This it" (2001), "Room on Fire" (2003), "First Impressions of Earth" (2006) i "Angles" (2011), które łącznie sprzedały się w ilości 5 mln egzemplarzy. W 2011 roku zespół był jedną z głównych gwiazd Open’er Festival.
Lista utworów : 1. Tap Out 2. All The Time 3. One Way Trigger 4. Welcome To Japan 5. 80's Comedown Machine 6. 50/50 7. Slow Animals 8. Partners In Crime 9. Chances 10. Happy Ending 11. Call It Fate, Call It Karma.

Premiera albumu: 26 marca 2013.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA