Jaromír Nohavica "Kometa" i "Wielki Gatsby"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 04:04
Przed południem będziemy słuchać albumu "Kometa" - 14 piosenek, które Jaromír Nohavica wybrał sam dla swoich polskich fanów. Natomiast po południu będzie to ścieżka dźwiękowa do filmu "Wielki Gatsby".
Jaromir Nohavica
Jaromir Nohavica Foto: mat.prasowe

Przed południem:  Jaromír Nohavica "Kometa"

Jaromír Nohavica wspomina: trudne to zadanie. Powiedzieli "wbierz na płytę czternaście pieśni dla swoich polskich fanów. Zrobimy takie the best of". "Oj – pomyślałem sobie – od niemal czterdziestu lat piszę piosenki, parę setek już ich napisałem, a oni chcą czternaście. Co tu zrobić?" Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy: "Zapytam przyjaciół z Polski". Ale chyba Wy sami najlepiej wiecie jak to z Polakami bywa – trzej Polacy i pięć różnych zdań. Byłem skazany sam na siebie. Ale w końcu jakoś sobie poradziłem. Uratowała mnie taka mała nadzieja, że to może nie ostatnie z Wami spotkanie i na "dwójeczkę" wybiorę następne swoje pieśni. Tak samo ważne jak te, które prezentuję dziś. Miłego słuchania! Jaromír Nohavica

/

"Kometa" :
1. Kometa
2. Sarajevo
3. Minulost
4. Těšínská
5. Ty ptáš se mně
6. Moje malá válka
7. Ostravo
8. Ještě mi scházíš
9. Mikymauz
10. Ikarus
11. Zatanči
12. Zítra ráno v pět
13. Dlouhá tenká struna
14. Darmoděj

Album ukazał się pod patronatem Trójki.

W piątek, 14 czerwca, Jaromír Nohavica będzie gościem "LP Trójki". Zapraszamy do słuchania od godziny 9.00!

Po południu: "Wielki Gatsby"

Ścieżka dźwiękowa do jednej z najważniejszych premier kinowych 2013 roku ! Zawiera premierowe utwory Lany Del Ray i Florence + The Machine! Ekranizacji powieści "Wielki Gatsby" tym razem podjął się Baz Luhrmann, który w rolach głównych obsadził takie gwiazdy, jak Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan czy Tobey Maguire. Filmowi towarzyszy równie imponująca ścieżka dźwiękowa, nad którą czuwał sam Jay-Z! Oprócz utworów rapera, na płycie pojawią się też premierowe nagrania Lany Del Ray, Florence + The Machine, The XX, Nero, Gotye i wielu innych. Ponadto, album będzie zawierał także covery wykonywane przez takie gwiazdy, jak Jack White, Bryan Ferry, Emeli Sande oraz Beyonce.
Artystka w duecie z Andre 3000 przygotowała wyjątkową wersję "Back To Black" z repertuaru Amy Winehouse. Baz Luhrmann i Jay-Z pracowali nad tym, by przenieść wrażliwość muzyczną ery jazzu na bardziej współczesny język przez prawie 2 lata. Reżyser tak wyjaśnia muzyczny eklektyzm płyty: "Powieść Fitzgeralda jest pełna muzycznych odniesień z tamtych czasów, z roku 1922. Mimo, że na ekranie wizualnie pojawia się era jazzu, to jednak my - widzowie, żyjemy w erze hip-hopu." Płytę promuje nagranie Lany Del Rey "Young and Beautiful".

/

Utwory:
1. 100$ Bill - JAY Z     
2. Back To Black - Beyonce x Andre 3000     
3. Bang Bang - will. i. am     
4. A Little Party Never Killed Nobody (All We Got) - Fergie + Q Tip + GoonRock     
5. Young And Beautiful - Lana Del Rey     
6. Love Is The Drug - Bryan Ferry with The Bryan Ferry Orchestra     
7. Over The Love - Florence + The Machine     
8. Where The Wind Blows - Coco O. Of Quadron     
9. Crazy In Love - Emeli Sande And The Bryan Ferry Orchestra     
10. Together - The xx     
11. Hearts A Mess - Gotye     
12. Love Is Blindness - Jack White     
13. In to the Past - Nero     
14. Kill And Run - Sia

Zobacz więcej na temat: MUZYKA