Martyna Jakubowicz "Burzliwy błękit Joanny" i Cuba de Zoo "Trucizna"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 04:00
Przed południem przedstawimy utwory z najnowszego albumu Martyny Jakubowicz nagranego w hołdzie sławnej Joni Mitchel a po południu z płyty zespołu Cuba de Zoo.
Koncert grupy Cuba De Zoo w Trójce
Koncert grupy Cuba De Zoo w Trójce Foto: W. Kusiński/ PR

Przed południem: Martyna Jakubowicz "Burzliwy błękit Joanny"

/

Wyjątkowy album Martyny Jakubowicz nagrany w hołdzie sławnej kanadyjskiej piosenkarce Joni Mitchell, poruszającej się w eklektycznej stylistyce jazzu, rocka, muzyki folk i pop. Album będzie zawierał interpretacje znanych przebojów Joni z polskimi tekstami autorstwa Andrzeja Jakubowicza.
Materiał został zrealizowany z udziałem znanych osobowości polskiej sceny muzycznej. Produkcji płyty podjął się Marcin Pospieszalski, dwukrotnie nagrodzony Fryderykami (2000 i 2003) w kategorii "Producent Roku". W sesji nagraniowej udział wzięli m.in.: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Romek Puchowski czy Jan Smoczyński.
Wydawnictwo ukaże się 7 listopada, w dniu 70. urodzin Joni Mitchell.

Po południu: Cuba de Zoo "Trucizna"

/

Na nowej płycie zespół Cuba de Zoo opowiada historie o życiu i śmierci oraz stanach, które je ze sobą łączą. Co się dzieje przed, w trakcie i po przyjęciu różnego rodzaju trutek? Według definicji trucizna to substancja, która powoduje niekorzystne zmiany w organizmie lub jego śmierć. "Trucizna" jest intensywna i bardzo spójna zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, zarejestrowana na tzw. "setkę" w trzyosobowym składzie. Cuba de Zoo to jednolity, zainfekowany organizm z własną wizją "Trucizny".

- Muzyka rockowa nie jest pastelowa, jest wyrazista. Mam nadzieję, że słuchacze zobaczą, że na naszym drugim albumie "Trucizna" bardziej o tę wyrazistość zawalczyliśmy niż na naszej pierwszej płycie "Rozkaz" - mówił Kuba Podolski z zespołu Cuba de Zoo w audycji "MO, czyli Mało Obiektywnie" .

9 listopada 2013 r. o godz. 22.05 Cuba de Zoo zaprezentuje na Trójkowej scenie materiał z albumu "Trucizna". Koncert będzie transmitowany na antenie Trójki.

Zobacz więcej na temat: cuba de zoo MUZYKA

Czytaj także

Cuba de Zoo: "Trucizna" ma kopać

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 19:37
- Muzyka rockowa nie jest pastelowa, jest wyrazista. Mam nadzieję, że słuchacze zobaczą, że na naszym drugim albumie "Trucizna" bardziej o tę wyrazistość zawalczyliśmy niż na naszej pierwszej płycie "Rozkaz" - mówił Kuba Podolski z zespołu Cuba de Zoo.
rozwiń zwiń