Augustów - letnia stolica Trójki

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 10:01
Augustów - miasto założone przez króla Zygmunta Augusta na mocy przywileju lokacyjnego nadanego w Wilnie 17 maja 1557 roku.

 Malowniczy krajobraz miasto zawdzięcza Puszczy Augustowskiej i okalającym je jeziorom: Sajno, Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne oraz kilkunastu mniejszym. Augustów od dawna jest uznaną stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej. W sezonie letnim na jeziorach grupują się miłośnicy żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, narciarstwa wodnego i motorowodniacy. Ogromną popularnością cieszą się wycieczki statkami białej floty i gondolami, podczas których można podziwiać piękno Ziemi Augustowskiej. Turyści, których nie przeraża wysiłek fizyczny, chętnie wybierają kajaki, które są szczególnie popularne w regionie.

Można nimi dotrzeć w najbardziej malownicze zakątki Augustowszczyzny. Od lat największe rzesze turystów przyciągają trasy kajakowe Kanału Augustowskiego, Czarnej Hańczy, Rospudy i Biebrzy.
Malownicze szlaki Puszczy Augustowskiej zapewniają niezapomniane przeżycia miłośnikom przyrody. Ich atutem jest to, że z powodzeniem można je przemierzyć zarówno pieszo, jak i rowerem. Poza tym specyficzne piękno tutejszych terenów można podziwiać z siodła na wytyczonym szlaku konnym.
Dużą popularnością w Augustowie cieszy się elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Jego długość wynosi 740 m. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć wynosi 58 km/h. Z wyciągu może korzystać jednocześnie 8 osób. Za uruchomienie wyciągu miasto otrzymało nagrodę "Przebiśnieg '99" przyznaną przez Polską Organizację Turystyczną za "najciekawsze zrealizowane inicjatywy kreujące nowoczesną ofertę turystyczną w Polsce"

Uzupełnieniem naturalnych akwenów jest kompleks rekreacyjno-sportowy, w którym znajduje się m. in. duży i mały basen, urządzenia do masażu powietrzno - wodnego, wanny z hydro - masażem, zjeżdżalnia wodna o długości 92 m., sauna, siłownia, solarium.

Bogaty kalendarz imprez sportowo - kulturalnych zapewnia turystom i mieszkańcom mnóstwo wrażeń. Latem odbywają się tu m. in. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym "co ma pływać nie utonie", Weekendy z Radiową Trójką, Międzynarodowe Mistrzostwa w Skokach Narciarskich, Balladowe Wieczory Nad Neckiem i wiele innych.

Wieczorami ogromną popularnością cieszy się Rynek Zygmunta Augusta, wokół którego ulokowało się mnóstwo pubów i restauracji. Po dniu pełnym emocji można tu odpocząć w licznych ogródkach kawiarnianych i barach, posłuchać dobrej muzyki lub potańczyć. W ciągu kilku ostatnich lat zostało zmodernizowane centrum miasta oraz odrestaurowano bulwary nad rzeką Nettą i ulicę Mostową, dzięki czemu powstała atrakcyjna trasa spacerowa. 

Więcej informacji na stronie: http://www.augustow.pl/

Czytaj także

RDK 5-na-5 (5/5)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2007 13:00
Instruktorzy Radiowego Domu Kultury zapomnieli wypełnić urlopowe formularze. W związki z czym odbyli zaplanowane zajęcia i..? Efekt po 13-tej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turniej Miast - Przyjaciół Trójki

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 16:21
Augustów pierwszy, Trójka na drugim miejscu i Szklarska Poręba, która zajęła zaszczytne trzecie miejsce - to wyniki dwunastego Turnieju Miast - Przyjaciół Trójki rozegranego w słoneczną sobotę 19 lipca w Augustowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turniej miast-przyjaciół Trójki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2008 13:46
Augustów pierwszy, Trójka na drugim miejscu i Szklarska Poręba, która zajęła zaszczytne trzecie miejsce - to wyniki dwunastego Turnieju Miast - Przyjaciół Trójki rozegranego w słoneczną sobotę 19 lipca w Augustowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Augustowski Weekend z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2009 12:02
Na końcówkę tygodnia zapraszamy do Augustowa, na II Augustowski Weekend z Trójką. Spod wyciągu nart wodnych będziemy w sobotę relacjonować Turniej i Slalom Gwiazd, zaprosimy Państwa na koncert Afrokolektywu oraz Listę Przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”PLUS AUGUSTÓW CUP” - Puchar Polski Jachtów Kabinowych

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 16:10
SZEKLA-PORT oraz Klub Żeglarski „AKWA” i Klub Wodny „SZEKLA” w dniach 8-9.08.2009r już po raz ósmy organizuje regaty żeglarskie pod nazwą „PLUS AUGUSTÓW CUP” i finał „REGAT O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA AUGUSTOWA”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2008 00:04
Z okazji 451 urodzin Augustowa - letniej stolicy Trójki - weekend spędzimy w tym pięknym mieście na północno-wschodnich krańcach Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend z Trójką w Szklarskie Porębie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2010 09:50
W dniach 19-21 lutego 2010 w Trójce kolejny weekend pod znakiem sportowych wrażeń, czyli Turniej Miast – Przyjaciół Trójki rozgrywany tradycyjnie pomiędzy ekipą Szklarskiej Poręby a Augustowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zd3 Ranek

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2009 16:00
O jej zachowanie w naturalnym kształcie apelowało 150 tys osób. Obwodnica Augustowa ominie chronioną dolinę rzeki Rospuda. O tym sukcesie ekologów rozmawiać będziemy z Ministrem Środowiska prof. Maciejem Nowickim .
rozwiń zwiń