Zimowa Stolica Trójki

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2010 16:58
Na rogu ulic Jedności Narodowej i 1 Maja znajduje się Skwer Radiowej Trójki z Aleją Trójkowych Gwiazd i odciskami ust dziennikarzy Trójki.

 


Obelisk Trójki na Trójkowym Skwerze

SZKLARSKA PORĘBA – STOLICA PROGRAMU III POLSKIEGO RADIA

Jak to się zaczęło ?
Nie tak dawno temu - zaczęło się od nart i obecności dziennikarzy Trójki na nartostradach Ski Areny Szrenica, którzy docenili niezaprzeczalne walory Szklarskiej Poręby, jako ośrodka sportów zimowych. I tak jesienią 1998 roku Szklarska Poręba otrzymała zaszczytne miano ZIMOWEJ STOLICY TRÓJKI.
Szklarska Poręba i Trójka bardzo się polubiły.

Zima 1998 / 1999
Wspólnie organizowane imprezy ożywiły nasze miasteczko, a słuchacze Trójki dowiedzieli się, że ich ulubiona rozgłośnia ma swoją zimową stolicę w Karkonoszach. Między nami nawiązała się przyjaźń.

Dlaczego tylko zima?
Skoro "Tu się słucha Trójki  na okrągło" - A.D. 1999 Szklarska Poręba zostaje oficjalnie ogłoszona STOLICĄ PROGRAMU III POLSKIEGO RADIA. 26 czerwca tegoż roku położonemu w centrum miasta skwerkowi nadano nazwę SKWERU RADIOWEJ TRÓJKI, a jednej z alejek - ALEI TRÓJKOWYCH GWIAZD. Wszędzie na świecie gwiazdy w alejkach pozostawiają różne odciski, a skoro usta są podstawowym narzędziem pracy radiowca - tylko w Szklarskiej Porębie możesz na własne oczy zobaczyć, a co więcej złożyć pocałunek na odlewie ust :
Piotra Kaczkowskiego, Barbary Marcinik, Marka Niedźwieckiego, Moniki Olejnik, Kuby Strzyczkowskiego lub Henryka Sytnera.   Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Stare dobre małżeństwo - 2000
Nasz Skwerek ukończył roczek. 1 lipca obchodzimy hucznie jego pierwsze urodziny. Kolejne „usta”, które znalazły się w Alei Trójkowych Gwiazd należą do „złotoustych” :
Grażyny Dobroń, Jolanty Kucharskiej, Jacka Cholewińskiego, Tomasz Kowalczewskiego, Artura Andrusa i Wiktora Legowicza.

W  nowy wiek z nowymi pomysłami – 2001
Wspólnie organizowane imprezy przyciągają coraz więcej turystów-słuchaczy Trójki, niektórzy z nich szukają nawet siedziby radia w Szklarskiej Porębie. Henryk Sytner otrzymał uroczyście tytuł Honorowego Obywatela Miasta, a Trójka na drugie urodziny skweru otrzymała własną trasę rowerową.
 


Śniegolepy

Trójkowo imprezowo – 2002
W nowy 2002 rok Trójka weszła z nową dyrekcją i nową ramówką. Realizowanie wspólnych nowych pomysłów zaczynamy od Weekendu Majowego. A to dopiero początek...

Wciąż się bawimy – 2003
Coraz bogatszy kalendarz imprez organizowanych wraz z Trójką wzbogaci wypoczynek zimowy i letni. Rzeźbiliśmy już w śniegu podczas „Śniegolepów”, zjeżdżaliśmy na „Bele Czym” a jeszcze wiele przed nami...

Wspaniałej przygody ciąg dalszy – 2004
Trójkowe grono powiększyło się o przyjaciół z Augustowa. Turniej Trójkowych Miast to wspaniała rywalizacja z przymrużeniem oka. Bogaty kalendarz Trójkowych imprez wciąż się powiększa...Turniej Miast Przyjaciół Trójki - Warszawa

Śniegolepy - 2005  
Sztandarowa zimowa impreza w Szklarskiej Porębie pod patronatem Trójki. Chociarz na dworze było zimno to słuchaczy rozgrzały gorące relacje na antenie Trójki. Wspaniałe rzeźby ozdobiły krajoraz pod Szrenicą. Niektórzy to mają fantazję...

Turniej Miast Przyjaciół Trójki - 2005
Oto kolejna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Szklarskiej Poręby. Szklarska Poręba, Augustów i Trójka po raz kolejny zmierzyły sie ze sobą na narciarskich stokach. I po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się druzyna gospodarzy. Atut własnego boiska działa nie tylko w piłce nożnej ...


Odsłonięcie odlewu ust na Skwerze Radiowej Trójki - Piotr Stelmach

Turniej Miast Przyjaciół Trójki - 2006
Tym razem pojechaliśmy do Warszawy. Atut własnego boiska bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Ale przynajmniej dobrze się bawiliśmy ...


Lista Przebojów Programu Trzeciego na Skwerze Radiowej Trójki

Weekend z Adrenaliną - 2006
Podczas kolejnej edycji Weekendu z Adrenaliną na skwerze Radiowej Trójki w Alei Trójkowych Gwiazd pojawiły się "usta" Piotra Stelmacha, Agnieszki Szydłowskiej i Piotra Barona. Sama impreza bardzo się udała a Trójka jak zwykle staneła na wyskości zadania jesli chodzi o relacje na żywo.

Wakacje na dwóch kółkach - 2006
Laureaci 36 edycji konkursowej akcji rowerowej "Wakacje na dwóch kółkach" wraz z redaktorem Radiowej Trójki Henrykiem Sytnerem odwiedzili Szklarską Porębę. Cała ekipa odwiedziła miasto (a właściwie na wspaniałych trasach rowerowych Szklarskiej Poręby). Celem wyprawy było dotarcie na rowerach do okręgu Liptov w Słowacji. Rajd został poprzedzony wyprawą w Karkonosze i Góry Izerskie.

Weekend z Adrenaliną - 2007
Siódemka okazała się szczęśliwą liczbą. 7 Weekend z Adrenaliną zgromadził ogromna liczbę zaintersowanych. Oczywiście była też Trójka. Niezwykłe relacje zachęcały turystów do odwiedzania naszego miasta. Trójkowa ekipa była naprawdę silna: Marek Niedźwiecki,Michał Olszański, Henryk Sytner, Paweł Homa.


Fire Walk - Weekend z Adrenaliną

Jesienny Rowerowy Rajd z Trójką - 2007
Mimo okropnej pogody (deszcz i zimny wiatr brrrrr...) na starcie zameldowali się Trójkowicze i wytrwali rowerzyści. Henryk Sytner prowadził jedną z tras i przez cały czas był obecny na antenie Trójki. Całość zakończyła się wspólną imprezą na Polanie Jakuszyckiej.

Turniej Miast Przyjaciół Trójki i Gwiazdy na Śniegu - 2008
Dwa dni sportowej rywalizacji w Szklarskiej Porębie. Najpierw Turniej Miast Przyjaciół Trójki - wygrała drużyna ze Szklarskiej Poręby ale Trójka do samego końca deptała nam po piętach. Na drugi dzień Trójkowicze wzięli udział w slalomie gigancie rzem z Gwiazdami na Śniegu. Mordercze tempo nie przeszkodziło Michałowi Olszańskiemu zająć drugiego miejsca w kategorii mężczyzn. Już w przyszłym roku kolejna edycja tej ciekawej imprezy.

Czytaj także

8 Weekend z adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 11:51
Jeśli lubisz podwyższoną dawkę adrenaliny, zdrową rywalizację i dobrą zabawę to Weekend z Adrenaliną jest dla Ciebie idealną imprezą. Sprawdź jakie atrakcje przygotowaliśmy w tym roku i wybierz coś dla siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne usta na Trójkowym skwerze!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 07:23
Na skwerze w Szklarskiej Porębie pojawią się już wkrótce nowe odciski ust. Skomplikowaną procedurę odciskiwania przeszli ostatnio Wojciech Mann, Grzegorz Wasowski oraz Krzysztof Skowroński.
rozwiń zwiń