Trójka na Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 08:00
W zimowej stolicy Trójki odbywa się największe w tej części Europy święto miłośników dwóch kółek! Nie może tam zabraknąć naszych wysłanników.
Audio
Trójka na Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie
Foto: fot. mat. prasowe

To właśnie na Lech Bike Festival rozegrano po raz pierwszy w naszym kraju profesjonalny maraton MTB, tu debiutował downhill jako pełnoprawna dyscyplina sportowa, tu również widzowie mogli pierwszy raz zobaczyć rowerowych akrobatów szalejących na dirtach i skaczących do wody.

W tym roku spotykamy się jubileuszowo - po raz 15. Zapraszamy od piątku do niedzieli (12-14 sierpnia) do Szklarskiej Poręby w okolice dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Michał Olszański i Henryk Sytner zapraszają do trójkowego szałasu, a wszystkim, którzy nie mogą zjawić się osobiście, lub na dwóch kółkach, polecamy nasze trójkowe relacje w audycjach:

12.08 - "Zapraszamy do Trójki", ok. 18.20

13.08 - "Zapraszamy do Trójki", ok. 8.40

             "Markomanii"

             "Radiowym Domu Kultury", ok. 13.35

14.08 - całą imprezę podsumujemy w "Trzeciej Stronie Medalu" między 17.00 a 19.00

 

Dodajmy, że właśnie w trakcie Festiwalu Rowerowego Henryk Sytner zaprezentuje się z laureatami tegorocznego konkursu Wakacje na dwóch kółkach!

 

Co nas czeka?

Oczywiście zawody zjazdowe i trialowe, dirtjumping i bunny hop, a w końcu zawody na torze pumptrack i maraton. Przewidziano także zawody dla dzieci. A ponadto Festiwalu Filmów Rowerowych oraz wieczorne Bike Party.

Imprezę zakończymy Pasta Party dla wszystkich uczestników festiwalu oraz - tradycyjnie - rowerowymi skokami do wody.

Oprócz tych imprez w czasie festiwalu będzie można także wziąć udział w targach rowerowych, przejechać się na wycieczkę z przewodnikiem po Karkonoszach, zobaczyć pokazy trialowców, poskakać bezpiecznie do basenu z gąbkami oraz wziąć udział w Rajdzie Gwiaździstym.