Open'er 2013: Kaliber 44, Vavamuffin, Oszibarack, a na finał Jonny Greenwood

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 08:16
Gitarzysta zespołu Radiohead wystąpi w ostatnim dniu festiwalu. W Gdyni będzie też sporo polskich zespołów, wśród nich jeden specjalnie reaktywowany. Po bardzo długiej przerwie powróci na scenę Kaliber 44!
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski o gwiazdach Open'er 2013: Kaliber 44, Vavamuffin, Oszibarack, Jonny Greenwood i inni (Program alternatywny/ Trójka)
Jonny Greenwood, Hurricane Festival, 2003 rok
Jonny Greenwood, Hurricane Festival, 2003 rokFoto: Wikipedia/CC/ Zach Klein

Mikołaj Ziółkowski, który był gościem Agnieszki Szydłowskiej w "Programie Alternatywnym" ogłosił, że w wielkim finale tegorocznego Open’er Festival, na ostatnim koncercie na dużej scenie, wystąpi Jonny Greenwood. - Gitarzysta Radiohead, zagra "Electric Counterpoint", klasyczną kompozycję Steve'a Reicha - powiedział Mikołaj Ziółkowski.

Na tym jednak jeszcze nie koniec zagranicznych gwiazd. - Nowojorski hip-hopowiec NAS i szwedzka grupa JUNIP także zagrają na naszym festiwalu - dodał Mikołaj Ziółkowski.

W Gdyni nie zabraknie silnych, polskich akcentów. Mikołaj Ziółkowski zapowiedział, że wystąpią: Vavamuffin, RAS LUTA, NOVIKA, Oszibarack, Fox, Rebeka, Magnificent Muttley, The &, Peter J. Birch i Drekoty!

Będzie też wielki powrót. W składzie: AbraDab, Joka i Dj Feel-X wystąpi zespół Kaliber 44! -To wielki i ważny dla polskiej muzyki powrót. Będzie to pierwszy po 10 latach koncert tego zespołu. Kaliber 44 wystąpi na dużej scenie Open’er Festival - mówił gość Agnieszki Szydłowskiej.

Z wcześniejszych ogłoszeń wiemy już, że na najbliższej edycji Open’er Festival wystąpią takie gwiazdy, jak: Nick Cave and the Bad Seeds, Blur, Queens of the Stone Age, Kings of Leon i Arctic Monkeys, Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek i Tame Impala

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3 - 6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpili tacy artyści, jak: Björk, Justice, The xx, The Ting Tings, Gogol Bordello, Krzysztof Penderecki z Greenwoodem, Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order, Brygada Kryzys, czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej Open'erowej podstronie.

"Program Alternatywny" prowadziła Agnieszka Szydłowska. Zapraszamy do wysłuchania jej rozmowy z Mikołajem Ziółkowskim. Zachęcamy także do odwiedzenia strony audycji na  Facebooku.

Czytaj także

Open'er 2013 i Maria Peszek

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 16:20
W ten piękny wiosenny dzień biegniemy myślami do lata - kolejni wykonawcy festiwalowi już dzisiaj po 19! A później zaszczyci nas dama. Maria Peszek!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nick Cave and the Bad Seeds na Open'er Festival 2013!

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:08
- To gigantyczna postać w świecie muzyki. To osobowość. Headliner wielu festiwali - tak Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu, ogłosił w Trójce występ Nicka Cave'a and the Bad Seeds na Open'erze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójmiasto: koncert Bon Jovi i Open'er Festival

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 14:18
Pierwszy koncert w Polsce amerykańskiej kapeli rockowej Bon Jovi to główne wydarzenie tego lata w Trójmieście. Nad morze na dwa festiwale Heineken Open'er i Soundrive Fest powinni też przyjechać fani muzyki alternatywnej.
rozwiń zwiń