Open’er Festival 2013: emocje rozgrzane do czerwoności

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 21:03
Pierwszy dzień Open’er Festival za nami. Na scenie pojawili się m.in. Editors, Blur, Kendrick Lamar i Dawid Podsiadło. Za nami także trwający 5 godzin spektakl Krzysztofa Warlikowskiego "Kabaret Warszawski".
Audio
  • Open’er Festival 2013: Mikołaj Ziółkowski co nowego na festiwalu (Program alternatywny/Trójka)
  • Open’er Festival 2013: Tom Smith o inspiracjach zespołu Editors (Program alternatywny/Trójka)
  • Open’er Festival 2013: Dawid Podsiadło o koncercie (Program alternatywny/Trójka)
  • Krzysztof Warlikowski o spotkaniu z publicznością na Open’er Festival 2013 (Program alternatywny/Trójka)
Tom Smith - wokalista brytyjskiego zespołu rockowego Editors, podczas występu grupy w pierwszym dniu Opener Festival w Gdyni
Tom Smith - wokalista brytyjskiego zespołu rockowego Editors, podczas występu grupy w pierwszym dniu Open'er Festival w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Z radiowego studia festiwalowego nadawane będą relacje i audycje, znów zostanie otwarta także "Biblioteka Trójki”.

- Teren festiwalu uległ zmianie. Mamy tu mikrokosmos muzyki, mikrokosmos kultury, mikrokosmos sztuki. Powstały nowe miejsca, nowe przestrzenie. Obok totemu Maurycego Gomulickiego jest nowa praca Pawła Althamera i grupy Nowolipie. Niezwykła instalacja, do której może wejść 150 osób, praca zbudowana jest z autobusów – mówi Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu. Jak dodaje przejście aleję openerową jest zupełnie innym doświadczeniem niż rok temu. Pojawił się nowy namiot z jedzeniem, a Trójkowy namiot w tym roku jest tuż obok strefy dla dzieci. Niezapomnianym momentem pierwszego dnia Open’er Festival 2013 będą także koncerty Blur i Kendrick Lamar.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

Agnieszka Szydłowska przed koncertem Editors spotkała się z wokalistą grupy, Tomem Smithem. Opisując siebie słuchaczom zwrócił uwagę na swój wysoki wzrost (6 stóp) i długie ręce. Była chwila, aby porozmawiać o inspiracjach muzycznych Editors.

Zapraszamy do odwiedzenia kanału Open'er Festival na moje.polskieradio.pl

W audycji gościł także Dawid Podsiadło, którego koncert w namiocie zainaugurował festiwalowe granie. - Było cudownie i aż trudno uwierzyć, że koncert rozpoczął się o 17.00. Po trzecim utworze namiot był pełen – mówił artysta. Odnosząc się do swojego debiutanckiego albumu, który okazał się wielkim sukcesem muzyk podkreślał, że dla niego to wciąż sen. - Ciężko mi w to uwierzyć. Dotrze to do mnie jak będę miał czas odpocząć, pomyśleć – przyznaje Dawid Podsiadło.

PEŁEN PROGRAM OPEN'ER FESTIVAL (PDF) >>>

W programie alternatywnym nie mogło także zabraknąć Krzysztofa Warlikowskiego, którego spektakl "Kabaret Warszawski" można było zobaczyć w środę. Trójkowi wysłannicy oceniają bardzo pozytywnie 5-godzinną inscenizację, choć dało się słyszeć także inne opinie. Jak podkreślają to bardzo dobrze, jeśli sztuka pobudza do dyskusji. - To bardzo fajny moment konfrontowania się z ludźmi, którzy nie tylko chodzą do teatru. Tu na Open’er Festival teatr jest połączony z życiem, a młoda widownia jest wyjątkowa – oceniał w rozmowie z Agnieszką Obszańską reżyser.

gs

Zobacz więcej na temat: Open'er Festival 2013

Czytaj także

Program Open’er 2013: koncerty, wystawy, warsztaty i wiele innych atrakcji w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 10:33
Blisko 100 koncertów i setów dj’skich, kilkanaście godzin przedstawień teatralnych, maratony filmów dokumentalnych, pokazy mody, wykłady i warsztaty designu oraz spotkania w strefie NGO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open’er Festival 2013 jest eko

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 13:21
Open’er Festival 2013 to wydarzenie muzyczne, podczas którego warto zajrzeć do strefy Eko. Co czeka tam na fanów muzyki? O tym w środę w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył Open'er Festival 2013: koncerty, wielkie gwiazdy i...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 09:00
Bramy Open'er Festival 2013 otwarte. - O17.00 rozpoczął się koncert Dawida Podsiadło, najgłośniejszego polskiego debiutanta. To pierwszy koncert w namiocie Open'er Festival w tym roku - relacjonuje Agnieszka Szydłowska.
rozwiń zwiń