Drugi dzień na Off-ie - moc i emocje

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 01:37
Dzień największych gwiazd, dzień wielkiego upału, dzień odkryć. Przeżyjmy go jeszcze raz wraz z Trójkowymi gośćmi.
Audio
  • Z Kurtem Vile rozmawia Anna Gacek
  • Wyciągam z ludzi wszystko, ich twarze mówią - Jacek Poremba
  • Wróciliśmy na Off po 5 latach, nadal nie wiemy jak działa prąd - Kobiety
  • Mamy przewagę! Nam nikt nigdy nie powie "stary dziad, a pcha się na scenę" - mówi pisarz Krzysztof Varga
  • Jesteśmy selektywni - Krzysiek Ostrowski (CKOD)
  • Opłaciły się godziny zgryzot - Marcin Staszewski (Beneficjenci Splendoru)
  • Przyjdź na Off-a, wymień płytę!
  • Niesamowite rzeczy działy się na scenie, za sceną oraz na całym polu - Łukasz Karusta o koncercie Iggy And The Stooges
  • Gwiazdy drugiego dnia - podsumowuje Anna Gacek
Publiczność podczas koncertów w Dolinie Trzech Stawów gdzie trwa Off Festival. Katowice, 04.08.2012.
Publiczność podczas koncertów w Dolinie Trzech Stawów gdzie trwa Off Festival. Katowice, 04.08.2012. Foto: fot. PAP/Andrzej Grygiel

Sobota 4 sierpnia rozpoczęła się w bardzo dobrych nastrojach i mamy swoje, trójkowe podejrzenie, że zawdzięczamy to piątkowemu koncertowi Charlesa Bradleya . Jak się okazało amerykański muzyk zrobił niezwykłe wrażenie nie tylko na dziennikarzach Trójki i publiczności, ale także na fotografie festiwalu Jacku Porembie. - Jego twarz należy do tych, od których nie można oderwać oczu - mówi w Trójce.

Off Festival Katowice 2012 - strona specjalna >>>

W "Myśliwieckiej 3/5/7" Jacek opowiedział także o tym, jak doszło do powstania specjalnego studia, w którym portretuje festiwalowe gwiazdy.

Wśród naszych pierwszych muzycznych gości znaleźli się członkowie zespołu Kobiety oraz Marcin Staszewski z Beneficjentów Splendoru, który w tym dniu otwierał Scenę Eksperymentalną.

Jak się okazało, nawet z pisarzem Krzysztofem Vargą, który gości w Off-owej Kawiarni Literackiej, nie udało się uniknąć tematów muzycznych. - Ja sobie nie wyobrażam życia bez muzyki, ona często jest dla mnie inspiracją i mam wrażenie, że pisarze i muzycy są nacjami bardzo bliskimi sobie mentalnie - podkreślił i zdradził, co byłoby dla niego największą tragedią. Dowiesz się tego słuchając całej rozmowy!

- Z Off-em jest tak, że co by o nim nie mówić, przyjemność grania tu jest ogromna. Oczywiście o ile zapomni się o wszelkich okolicznościach - podkreślił Krzysztof Ostrowski z Cool Kids of Death, wyrażając chyba doznania wszystkich koncertujących za dnia w upale.

W wieczornej części naszych relacji dostaliśmy prezent - The Wedding Present - albowiem Piotrowi Metzowi udało się spotkać z wokalistą grupy Davidem Gedgem. Bardzo silne wrażenia towarzyszyły także koncertowi, podczas którego Mikołaj Trzaska prezentował muzykę do filmu "Róża". A to wszystko z niedostępnym Iggym Popem w tle.

Zapraszamy do słuchania Trójki także podczas trzeciego dnia Off Festival - w niedzielę 5 sierpnia.

Zobacz więcej na temat: Katowice Mikołaj Trzaska

Czytaj także

Sobota z Off-em

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 16:02
Dziś aż trzy muzyczne audycje poprowadzą dziennikarze Trójki z festiwalowego terenu w Katowicach. Tym razem opowiemy nie tylko o koncertach i spotkamy się nie tylko z muzykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaska: nie jestem w stanie oglądać "Róży"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 11:40
- Miałem wielkie obawy, żeby grać tak intymną muzykę na festiwalu. Myślałem, że jest ona stworzona do intymnych przestrzeni, a po tym koncercie jestem w szoku - mówił kompozytor muzyki do filmu Wojtka Smarzowskiego po pierwszym wykonaniu na żywo.
rozwiń zwiń