X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Publiczność traktuję poważnie, niczym atak serca"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 00:30
- Ludzie są zbyt podzieleni, rozdzieleni. Gdy wchodzę na scenę szukam sposobu połączenia z każdą osobą, zmniejszenia dystansu, a przy okazji bawię - mówi największa nieśpiewająca gwiazda Off-a. Henry Rollins na scenie zaprezentował... przemówienie.
Audio
  • - Będę uczniem póki oddycham - mówi Henry Rollins w Trójce
Henry Rollins
Henry RollinsFoto: fot. myspace.com/henryrollins

Amerykański muzyk, satyryk, autor książek i aktor Henry Rollins, chętnie angażuje się w akcje charytatywne, bo jak twierdzi, pomoc innym ludziom pozwala mu zapanować nad gniewem. A po raz pierwszy pogniewał się na świat na początku lat 80., kiedy chwycił za mikrofon w legendarnej już grupie Black Flag. Później założył formację Rollins Band, z którą wylansował gorzki przebój "Liar".

Kiedyś stwierdził, że nie ma pomysłu na to, co jeszcze nowego mógłby zrobić w muzyce, więc przestał ją robić. I na Off Festival przyjechał... by przemówić.

- Staram się mówić o rzeczach ważnych, o tym, co myślę bądź sam przeżyłem, jestem w tym szczery. Siebie nie traktuję zbyt poważnie, ale publiczność jak najbardziej - tak serio, jak traktuje się atak serca. Dlatego przygotowuję się długo i prawie nie pozwalam sobie na improwizację na scenie, bo nie chcę obrażać publiczności swoim "yyyyyyyyy" w momencie, gdy zabraknie mi myśli - podkreślił.

Off Festival Katowice 2012 - strona specjalna >>>

- Być może kiedyś jeszcze wrócę do muzyki, ale powód, dla którego nie mam zespołu i nie gram jest taki, że nie chcę w wieku 51 lat wykonywać piosenek z mojej przeszłości. Dziś chcę odpowiadać za to, co robię dziś, a nie za to, co robiłem mając 25 lat - wyjaśnił w Trójce.

Jak się przygotowuje? Czy historie, które opowiada są prawdziwe? Dlaczego spieszył się do Katowic? Czy uważa się za "byłego" muzyka? O tym, a także innych formach swojej aktywności opowiadał w rozmowie z Trójkowymi dziennikarzami. Wysłuchaj całej rozmowy!

Czytaj także

OFF Festival 2012: Eksperymentalna scena Fennesza

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 19:51
Wiedeński wizjoner Christian Fennesz będzie kuratorem jednego dnia na Scenie Eksperymentalnej. - Chyba po raz pierwszy w historii moich ogłoszeń ujawniam całą scenę naraz - powiedział Artur Rojek w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Subiektywny przewodnik po OFF Festivalu!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 15:54
Kierownik Redakcji Muzycznej Trójki Grzegorz Hoffmann prezentuje artystów, którzy jego zdaniem zasługują na szczególną uwagę w każdym z festiwalowych dni.
rozwiń zwiń