Delphia Trójka wypłynęła z Brestu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 13:36
Sztorm nad Północnym Atlantykiem i Zatoką Biskajską zmusił załogę jachtu Delphia Trójka do 3-dniowego postoju w Breście. Kuba Strzyczkowski dołączy do pozostałych 21 albo 22 października, a nie 19, jak było planowane.
Delphia Trójka
Delphia TrójkaFoto: Bartosz Modelski, DELPHIA YACHTS, Marek Zwierz, ŻAGLE/.

Delphia Trójka z pięcioosobową załoga techniczną pod dowództwem kapitana Dariusza Pękali ruszyła długim przesmykiem w kierunku zatoki Iroise obierając kurs na Biskaje. Do następnego portu, jakim jest Porto w Portugali, dzieli ich około 520 mil morskich, czyli 1000 km.

Kuba Strzyczkowski miał dołączyć w La Corunii, jednak z powodu złej pogody dziennikarz Trójki wejdzie na pokład w hiszpańskim Vigo lub właśnie w Porto 21 lub 22 października. Delphia Trójka, jak tylko Kuba Strzyczkowski przybędzie, natychmiasty ruszy, by zdążyć na czas na spotkanie z dziennikarzami w Lizbonie.

- To świetny jacht i świetna załoga, ale o wszystkim zdecyduje pogoda - mówi Kuba Strzyczkowski. Rzeczywiście na morzu nie ma prostych odpowiedzi, a bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Już niedługo Kuba Strzyczkowski rozpoczenie samotny rejs przez Atlantyk, zroganizowany z okazji 50-lecia radiowej Trójki. Kuba będzie płynął sam, ale słuchacze będa mogli na bieżąco śledzi losy rejsu, dzięki jego relacjom w Trójce i na stronie rejskuby.polskieradio.pl  

Port
Port w Breście. Fot. Bartosz Modelski, DELPHIA YACHTS, Marek Zwierz, ŻAGLE


AS.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski - żeglarz nie do końca samotny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 16:00
– Dziękuję słuchaczom Trójki, przekazującym życzenia po kolejnych relacjach radiowych. Czuję się trochę jakbyśmy żeglowali razem... – mówił Kuba Strzyczkowski w trakcie XIII Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

56 godzin za sterem. Jest na mecie!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 15:22
– Jak się stoi dwie i pół doby i ściska kawałek metalu w dłoni, który jeszcze daje nieprzyjemny opór, to całe ciało boli. Marzę o cieplej kąpieli, herbacie – mówił Kuba Strzyczkowski, któremu podczas XIII Regat Poloneza zepsuł się jachtowy autopilot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzyczkowski: sporo dowiedziałem się o sobie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 18:58
- Ten projekt to dla mnie ogromna przygoda i ogromne wyzwanie. To nie jest dla mnie coś oczywistego, coś łatwego, tym bardziej dziękuję za słowa otuchy i sympatii - mówił Kuba Strzyczkowski o pierwszym etapie wyprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 powodów, dla których Kuba Strzyczkowski chce samotnie przepłynąć Atlantyk

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 16:30
Już pod koniec października prowadzący "Za, a nawet przeciw" wypłynie w samotny rejs po Oceanie Atlantyckim. Dlaczego dziennikarz Trójki zdecydował się podjąć to wyzwanie?
rozwiń zwiń