Spotkanie Kuby z wyrocznią

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 09:22
- Teraz najważniejsze dla nas jest spotkanie z Jarosławem Kaczorowskim, który jest szefem żeglarskim całego przedsięwzięcia, wybitnym żeglarzem i wyrocznią, i dla nas, i przede wszystkim dla Kuby. To on będzie w tym ostatnim etapie przygotowywał Kubę - relacjonował Marcin Łukawski.
Audio
  • Delphia Trójka dotarł do portu Vilamoura w Portugalii
Kuba Strzyczkowski w porcie w Lizbonie
Kuba Strzyczkowski w porcie w LizbonieFoto: fot. PR/G. Darmetko

 W nocy z wtorku na środę jacht Delphia Trójka dotarł do portu Vilamoura w Portugalii. - Sytuacja była jak z fotografii. Płynęliśmy w  stronę Księżyca, który był w pełni. Na falach oceanu odbijała się poświata, z lewej strony widać było światła małych portugalskich miasteczek - mówił Marcin Łukawski.

Rejs z Lizbony trwał 2 doby, a załoga pokonała ok 300 kilometrów. Nie było łatwo, mimo to nastroje wśród załogi są doskonałe, zwłaszcza po tym, jak Delphia Trójka okrążyła przylądek Świętego Wincentego i wpłynęła na cieplejsze obszary - informuje organizator rejsu.

Jacht w Vilamoura Algarve w Portugalii powitał kapitan żeglugi wielkiej Jarosław Kaczorowski, który od tej chwili odpowiada za przygotowania do samotnego rejsu i to on podejmie decyzję kiedy Kuba Strzyczkowski ruszy w samotny rejs szlakiem Kolumba. 8 listopada Delphia Trójka powinna wyruszyć w rejs do Las Palmas, jeszcze w towarzystwie między innymi kapitana Kaczorowskiego, a potem zapewne koło 14 listopada Delphia Trójka z samotnym Kubą Strzyczkowskim na pokładzie. Do celu powinien dotrzeć między 4 a 6 grudnia.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Dziś Kuba Strzyczkowski ma  przetestować specjalny kombinezon ratunkowy, w którym można bardzo długo wytrzymać w morzu. - Z tego co widzę, to Kuba będzie wyglądał w nim jak teletubiś. Myślę, że przyśle zdjęcia z tej próby - powiedział Marcin Łukawski.

Samotny rejs Kuby ma się rozpocząć 14 listopada, jednak w związku z niespokojną sytuacją na Atlantyku, nie da się wykluczyć drobnego opóźnienia rejsu.

Relacje z rejsu na antenie Trójki:

 - 30.10 (wtorek) - ok. godz. 17.10 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki";

- 31.10 (środa) - ok. godz. 7.40 w porannym "Zapraszamy do Trójki";

a także:

- 1.11 (czwartek) - w serwisach informacyjnych

- 2.11 (piątek) - ok. godz. 17.10 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki".

Czytaj także

Kuba, rekiny i beczka paniczka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 09:59
Na jachcie Delphia Trójka zaskakuje mnogość środków bezpieczeństwa: koła ratunkowe, tratwa, tyczki i rzutki, plansze z procedurami i mała niepozorna beczka przypominająca beczułkę Kubusia Puchatka ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cudowny gulasz Kuby z kroplą wina

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 18:40
Nie wszyscy jednak mieli okazję się nim rozkoszować, bo na pokładzie Trójkowej Delphi rozszalała się choroba morska.
rozwiń zwiń