X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samotny rejs za niecałe 2 tygodnie. Kuba musi się nauczyć... spać

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 11:00
- Trzeba sobie zdawać sprawę, że człowiek w zestawieniu z żywiołem jest istotą niewielką i słabą. Zawsze pozostaje dużo niewiadomych. Dlatego zwykle mówimy, że jesteśmy PRAWIE gotowi. I tak jest teraz z Kubą - mówi kpt. Jarosław Kaczorowski.
Audio
  • Jeśli łódka jest gotowa, to ja jestem gotowy - mówi Kuba Strzyczkowski
Kuba Strzyczkowski na jachcie Delphia Trójka. Przed samotnym rejsem koniecznie trzeba przećwiczyć stawianie żagli sztormowych
Kuba Strzyczkowski na jachcie Delphia Trójka. Przed samotnym rejsem koniecznie trzeba przećwiczyć stawianie żagli sztormowych!Foto: Źródło: mediapartners.pl REJS 50lecia Trójki, fot. Bartosz Kamiński

Szef żeglarski rejsu Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk podkreśla, że ostatnie przygotownia są bardzo mozolne, a lista rzeczy do sprawdzenia widnieje w zielonym zeszycie w kwiatki. - Zapisujemy tu wszystko, co jest do zrobienia, a skreślamy, gdy zostało wykonane. W żeglarstwie mały błąd prowadzi do efektu domina, dlatego sprawdzamy wszystko bardzo drobiazgowo - wyjaśnia w rozmowie z Marcinem Łukawskim.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Kapitan Kaczorowski dodaje, że Kuba musi jeszcze potrenować... sen! - Gdy się płynie samemu, nie wolno doprowadzić do sytuacji granicznej, w której nie kontroluje się własnego organizmu. Zawsze trzeba mieć zapas sił, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy wolne, spokojne chwile wykorzystuje się na sen - wyjaśnia.

Samodzielne refowanie i rozrefowywanie żagli, praca przy różnych kursach, ćwiczenie trymów, stawianie żagli, w tym żagli sztormowych - taki trening pod okiem kapitana Kaczorowskiego czeka Kubę przez najbliższe 5 dni przed wypłynięciem z Vilamoury.

Czy nasz śmiałek czuje się gotowy do samotnego rejsu? Co dały mu ostatnie tygodnie przygotowań i rejsów próbnych? Dowiesz się słuchając całej relacji!

8 listopada Kuba Strzyczkowski i kpt. Jarosław Kaczorowski na jachcie Delphia Trójka powinni wyruszyć w rejs do Las Palmas. Samotny rejs Kuby ma się rozpocząć 14 listopada, jednak - w związku z niespokojną sytuacją na Atlantyku - nie da się wykluczyć drobnego opóźnienia rejsu.

Czytaj także

Kuba, rekiny i beczka paniczka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 09:59
Na jachcie Delphia Trójka zaskakuje mnogość środków bezpieczeństwa: koła ratunkowe, tratwa, tyczki i rzutki, plansze z procedurami i mała niepozorna beczka przypominająca beczułkę Kubusia Puchatka ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cudowny gulasz Kuby z kroplą wina

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 18:40
Nie wszyscy jednak mieli okazję się nim rozkoszować, bo na pokładzie Trójkowej Delphi rozszalała się choroba morska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Kuby z wyrocznią

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 09:22
- Teraz najważniejsze dla nas jest spotkanie z Jarosławem Kaczorowskim, który jest szefem żeglarskim całego przedsięwzięcia, wybitnym żeglarzem i wyrocznią, i dla nas, i przede wszystkim dla Kuby. To on będzie w tym ostatnim etapie przygotowywał Kubę - relacjonował Marcin Łukawski.
rozwiń zwiń