Znów na morzu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 16:12
Port w Vilamourze Delphia Trójka z Kubą Strzyczkowskim i Jarkiem Kaczorowskim na pokładzie opuścił 8 listopada. Żeglarze obrali kurs na Las Palmas.
Sternik morski Kuba Strzyczkowski i kapitan Jarek Kaczorowski na jachcie Delphia Trójka
Sternik morski Kuba Strzyczkowski i kapitan Jarek Kaczorowski na jachcie Delphia TrójkaFoto: Fot. Joanna Nordyńska, s/y PRODIGY

Ostatnie dni na lądzie zostały maksymalnie wykorzystane na samodzielne próby rejsowe Kuby i ich omawianie z trenerem - kapitanem Kaczorowskim.

Szczegółowe analizy map pogodowych i planowanie dokładnej trasy samotnego rejsu Kuby Strzyczkowskiego dodają sternikowi pewności siebie. Ale ostateczna decyzja o jego rozpoczęciu zapadnie, gdy dwuosobowa załoga Delphii dotrze do Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie) po pokonaniu 650 mil morskich.

Kuba Strzyczkowski samotnie pokona 2,650 mil morskich - ok. 5,000 km w rejsie z Las Palmas na Gwadelupę - jedną z Wysp Karaibskich. Wszystkie szczegóły na stronie rejskuby.polskieradio.pl

Zapraszamy do słuchania relacji na antenie Trójki od 16 listopada.

Czytaj także

Cudowny gulasz Kuby z kroplą wina

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 18:40
Nie wszyscy jednak mieli okazję się nim rozkoszować, bo na pokładzie Trójkowej Delphi rozszalała się choroba morska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotny rejs za niecałe 2 tygodnie. Kuba musi się nauczyć... spać

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 11:00
- Trzeba sobie zdawać sprawę, że człowiek w zestawieniu z żywiołem jest istotą niewielką i słabą. Zawsze pozostaje dużo niewiadomych. Dlatego zwykle mówimy, że jesteśmy PRAWIE gotowi. I tak jest teraz z Kubą - mówi kpt. Jarosław Kaczorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: moja przyszłość wygląda różowo

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 19:00
- Jestem spokojny. Jestem w rękach Jacka Pietraszkiewicza. Będziemy się bardzo często łączyli, sprawdzali na bieżąco prognozy pogody i zmieniali trasę, jeżeli taka będzie potrzeba - mówi Kuba Strzyczkowski, który przygotowuje się do samodzielnego opłynięcia Atlantyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienne treningi Kuby Strzyczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 18:46
Kuba Strzyczkowski wypływa na samotne, krótkie rejsy, żeby przygotować siebie i jacht Delphia Trójka do przepłynięcia Atlantyku.
rozwiń zwiń