Kuba Strzyczkowski: wolałbym nie spotkać wieloryba

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 11:45
- Mam maleńką awarię, jestem odcięty od prognozy pogody, utraciłem łączność, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Prognozuję, ze wiatr utrzyma się w granicach 13-15 węzłów, bo chciałbym żeglować szybko na tym odcinku, wyrwać się wreszcie z tej matni statkowej - relacjonuje kolejny dzień rejsu Kuba Strzyczkowski.
Audio
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu  Delphia Trójka
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia Trójka Foto: Marcin Łukawski

Dziennikarz Trójki wyjaśnia, że pierwsze doby od startu były trochę wolne, ale Delphia Trójka już nadrabia straty. - Mam nadzieję, że za 4-5 dni będę już na wysokości Wysp Zielonego Przylądka, a w tej chwili jestem na wysokości zachodniej Sahary. Upłynąłem od startu niespełna 300 mil - mówi Kuba Strzyczkowski. Przyznaje, że drobna awaria z anteną, która nie jest w stanie namierzyć satelitów, na razie nie stanowi dużego problemu. Warunki pogodowe są dobre, a problem z łącznością niebawem powinien zostać rozwiązany.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Co nasz Trójkowy samotny żeglarz zanotował już w dzienniku pokładowym? Jak łódka Delphia radzi sobie przy wietrze w granicach 5-6 w skali Beauforta i kiedy rozmowy z załogami mijanych statków mogą być mniej oficjalne? - Nie ma czasu na pogaduszki - wyjaśnia Kuba Strzyczkowski, ale jak przyznaje współpraca jest niezbędna i może być nieraz okraszona odrobiną dobrego humoru.

Dlaczego Kuba Strzyczkowski wolałby podczas rejsu nie napotkać bezludnej wyspy, ani wieloryba, zapraszamy do wysłuchania całej relacji. Zapraszamy do słuchania relacji z Rejsu Kuby na naszej antenie!  Najbliższa już w niedzielę, 18 listopada w audycji "Trzecia Strona Medalu" (17.00 - 19.00).

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: moja przyszłość wygląda różowo

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 19:00
- Jestem spokojny. Jestem w rękach Jacka Pietraszkiewicza. Będziemy się bardzo często łączyli, sprawdzali na bieżąco prognozy pogody i zmieniali trasę, jeżeli taka będzie potrzeba - mówi Kuba Strzyczkowski, który przygotowuje się do samodzielnego opłynięcia Atlantyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchaj relacji z rejsu na antenie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 12:36
14 listopada Kuba Strzyczkowski wypłynął w samotny rejs szlakiem Kolumba. Codziennie będzie zdawał słuchaczom Trójki relacje z tej niecodziennej wyprawy. Sprawdź, kiedy będzie można je usłyszeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotny Rejs Kuby Strzyczkowskiego rozpoczęty!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:00
14 listopada o godz. 13.00 czasu polskiego Kuba Strzyczkowski na jachcie Delphia Trójka wyruszył z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich w samotny rejs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: najwięcej wrażeń dostarczają mi noce

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 19:15
- W takim rejsie cykl dobowy się zatraca, nie ma poranka, nie ma pory obiadowej, kolacji. Łapię się na tym, że zjadam na przykład podwójne śniadanie - mówił dziennikarz podczas swojej pierwszej relacji z samotnego rejsu.
rozwiń zwiń