Kuba Strzyczkowski znalazł trupa na pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 17:21
- To dziewiąty dzień na oceanie, upłynąłem 910 mil, przede mną jeszcze 1700 i otwarty ocean bez żadnych wysp. Zaczyna mi się dłużyć, ale są też atrakcje - donosi samotny wilk morski.
Audio
  • Dziewiąta doba na Atlantyku - Kuba znajduje trupa i przyrządza kaszankę
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia Trójka
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia TrójkaFoto: fot. M. Łukawski/PR

Odkąd minął Wyspy Zielonego Przylądka Kuba Strzyczkowski nie może liczyć na zbyt wiele urozmaiceń w przebiegu rejsu.

- Mój dobowy rekord, 142 mile, okupiony było ciężką pracą, to cała noc przy żaglach. Satysfakcja polega na tym, że w przypadku jachtu turystycznego to świetny wynik - mówi z zadowoleniem samotny żeglarz .

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Obecnie na Atlantyku, w rejonie, który przemierza Delphia Trójka, panuje zachmurzenie i wieją niestabilne wiatry. - Te ołowiane chmury nawet mnie cieszą, przynoszą bowiem lokalne niże, a z nimi wiatr. A wczoraj rano miałem przygodę i nie było to rozkoszne uczucie - donosi Strzyczkowski.

Okazało się, że jachtowi towarzyszy ławica ptaszorowatych, zwanych latającymi rybami z powodu wykonywanych lotów ślizgowych ponad powierzchnią wody. Jedna z nich wylądowała na pokładzie Delphii i ... nie potrafiła wrócić do wody.

Dlaczego Kuba Strzyczkowski nie zdecydował się na włączenie rybki do swego menu i jak przyrządza kaszankę po bydgosku dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Zapraszamy do słuchania relacji z Rejsu Kuby na naszej antenie! Kolejne łączenie już w sobotni poranek, 24 listopada, w "Zapraszamy do Trójki" (7.00-8.00).

Czytaj także

Złamany maszt! Kuba kontynuuje rejs

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 19:02
Dzień po wypłynięciu z gościnnego portu w portugalskiej miejscowości Vilamoura, załodze zaprzyjaźnionego jachtu pogoda dała się we znaki. Delphia Trójka z Kubą Strzyczkowskim płynęła na pomoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: "Delphia - Trójka" to nie jest żadna łajba!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 17:21
- Cieszę się, że się słyszymy! Wczoraj połączenie się nie udało. Mam kłopot z łącznością za pomocą telefonu satelitarnego stacjonarnego - opowiada Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: trafiłem na wyjątkowe pustkowie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:09
- Dziś miałem chyba najpiękniejszy dzień, jaki można sobie wyobrazić w takiej żegludze. Do tej pory pogoda mnie nie rozpieszczała, tymczasem dzisiaj od rana słońce, lekkie chmury, ale cieszę się, że są, bo spod nich często bardzo pięknie wieje - mówi samotny żeglarz.
rozwiń zwiń