Liczy się nie tylko wiatr, ale i doping!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 19:03
"Słyszał Józef, słyszał Leon, co znaczy Kuba i jego galeon" czy "O Kubie i jego żaglu mówią nawet w maglu" to tylko niektóre hasła, jakimi dopingują Kubę Strzyczkowskiego słuchacze. W repertuarze są też piosenki, życzenia, a nawet choreografia!
Audio
Kubę Strzyczkowskiego dopingują m.in. cheerleaderki z grupy HASAO
Kubę Strzyczkowskiego dopingują m.in. cheerleaderki z grupy HASAO

Dariusz Urbanowicz, dziennikarz zajmujacy się tematyką żeglarską przyznaje, że fani tej dziedziny sportu mają utrudnione zadanie. - Żeglarstwo transoceaniczne wiąże się z izolacją. Dlatego rozmowy z bliskimi i wsparcie, to podstawa i coś, co motywuje - podkreśla.

"Ani sztorm, ani las boi

nie zatrzyma Cię! Ahoi!"

- Hasło musi dopingować, motywować i przynosić szczęście - wyjaśnia profesjonalna cheerleaderka Magdalena Jaroszewicz, autorka powyższego dwuwiersza. Jaką choreografię chciałaby przygotować jej drużyna dla Kuby Strzyczkowskiego? Posłuchaj całej relacji!

Także od słuchaczy Trójki Kuba dostał mnóstwo ciepłych życzeń. Przeczytaj je wszystkie! >>>

- Ja jestem zwolennikiem spokoju na pokładzie, podnoszenie głosu nie przystoi żeglarzom. Ale przysłowiowe trzymanie kciuków i życzenia stopy pod kilem są im potrzebne - dodaje Mateusz Kusznierewicz, mistrz świata i medalista olimpijski w żeglarstwie.

Jakie gadżety mogą pomóc w dopingowaniu żeglarza? I jak brzmi przygotowana przez Piotra Bukartyka piosenka "O Kubie i łódce spisane pokrótce" dowiesz się słuchając całej relacji!

Posłuchaj także innych relacji z samotnego rejsu Kuby na rejskuby.polskieradio.pl >>>

Zobacz więcej na temat: Kuba

Czytaj także

Dziennik pokładowy - strona pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 11:05
- 9 w skali Beauforta, wiatr powyżej 42 węzłów, deszcz i nieprzyjemna fala - tak nam upłynęło kilkanaście godzin przed dotarciem do Lizbony. Teraz przed nami ostatnie przygotowania i dalej w drogę - donosi Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Kuby z wyrocznią

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 09:22
- Teraz najważniejsze dla nas jest spotkanie z Jarosławem Kaczorowskim, który jest szefem żeglarskim całego przedsięwzięcia, wybitnym żeglarzem i wyrocznią, i dla nas, i przede wszystkim dla Kuby. To on będzie w tym ostatnim etapie przygotowywał Kubę - relacjonował Marcin Łukawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski znalazł trupa na pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 17:21
- To dziewiąty dzień na oceanie, upłynąłem 910 mil, przede mną jeszcze 1700 i otwarty ocean bez żadnych wysp. Zaczyna mi się dłużyć, ale są też atrakcje - donosi samotny wilk morski.
rozwiń zwiń