X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recepta na sukces Kuby: ściągać od prymusów nie od matołów!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 09:00
Kuba Strzyczkowski zrealizował swoje marzenie i samotnie przepłynął Atlantyk. Przygotowania były żmudne, ale pan Kuba na każdym etapie wierzył w sukces chociaż był pełen pokory.
Audio
  • Recepta na sukces pana Kuby: ściągać od prymusów nie od matołów!
Kuba Strzyczkowski
Kuba Strzyczkowski

- Nawet jeżeli jest to dziedzina w której czujemy się pewnie to trzeba założyć, że powinniśmy nie czuć się dobrze i pewnie i na pewno wielu rzeczy nie wiemy - mówi o przygotowaniach do samotnego rejsu śmiałek, który już może świętować sukces.

Kuba Strzyczkowski podkreśla, że zanim stanął na pokładzie jachtu "Delphia - Trójka" nie bał się zadawać bardzo wielu pytań.

- Takich wyzwań nie da się zrealizować w tydzień czy w miesiąc - podkreśla dziennikarz. - To wymaga czasu, przygotowań, a przede wszystkim ciężkiej pracy i jak mówi Strzyczkowski nie ma co marzyć o sukcesie jeżeli nie ma się dobrego przewodnika. - W szkole ściągałem od prymusów nie od matołów - dodaje z uśmiechem.

Mistrzem pana Kuby był kapitan Jarosław Kaczorowski, szef żeglarski wyprawy, który podkreśla, że uczciwe przygotowanie to podstawa.

- Trzeba mieć plan i punkt po punkcie go realizować – podkreśla kapitan i dodaje, że  czasami niezrealizowane punkty nie powinny podcinać skrzydeł tylko dopingować do dalszego działania.

Jak przebiegał Rejs Kuby Strzyczkowskiego? - posłuchaj wszystkich relacji!

Kuba Strzyczkowski po 24 dniach rejsu, 9 grudnia dopłynął do Gwadelupy na Karaibach. Trasa wyprawy przebiegała od Vilamoury w Portugalii przez Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich aż po wspomnianą wyspę odkrytą przez Kolumba.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski przepłynął samotnie Atlantyk!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 20:40
- 24 dni i kilkanaście godzin mi to zajęło.Trochę długo, może gdybym popłynął trasą północną byłoby szybciej. Ale ja się z nikim nie ścigałem. Ścigałem się tylko z marzeniami - mówi dziennikarz Trójki, który przybił do Mariny Pointe a Pitre na Gwadelupie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: cały czas śpię na jachcie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 16:47
– Na jachcie Delphia Trójka jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia: prace bosmańskie, sprzątanie, mycie łódki, pakowanie – mówił dziennikarz Trójki, który samotnie opłynął Atlantyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w raju dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:45
Kuba Strzyczkowski dopłynął do mety samotnego rejsu, którą jest wyspa Gwadelupa w archipelagu Małych Antyli. Jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców? Relacjonuje Marcin Łukawski.
rozwiń zwiń