"Powiększenie" w pionierskich czasach!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 10:50
Na świecie pachniało Teen Spirit. Dziewczyny dostały girl power od Spice Girls. Whitney, Mariah i Celine sprzedawały dziesiątki milionów płyt. Marzyliśmy o Martensach, śmialiśmy się z tytułu 'Orbitowanie bez cukru' i walczyliśmy na Blur i Oasis. Lata dziewięćdziesiąte, ach wspomnienia!
Audio
Powiększenie w pionierskich czasach
Foto: fot. mat. prasowe

To dekada najważniejsza w najbliższym "Powiększeniu". Wszystko za sprawą naszych znakomitych gości. Marzena Wilkanowicz przez trzynaście (jak sama mówi szczęśliwych) lat była redaktor naczelną polskiej edycji "Elle". I była naczelną legendarną. O wprowadzaniu wielkiego tytułu na polski rynek, o zauroczeniu Magdaleną Cielecką, obiedzie z Wojciechem Mannem i o tym jak "Elle" zadebiutowało na posiedzeniu Rady Ministrów można przeczytać w jej biografii "Lan, czyli Orchidea". Te wspomnienia i więcej w audycji. 

Kolejny gość też trzynastkę musi uważać za swoją szczęśliwą liczbę, bo tak zatytułował swój pierwszy album ze zdjęciami (pięknymi zdjęciami, dodajmy). Właśnie ukazała się "13", publikacja dokumentująca dorobek jednego z najlepszych polskich fotografów, Jacka Poremby. Lata dziewięćdziesiąte to czas, kiedy nie sposób było nie zauważyć twórczości Jacka. Kayah, Edyta Bartosiewicz, Anita Lipnicka, Kasia Kowalska, Kasia Nosowska, Kora – spójrzcie na okładki ich płyt. Na wielu z nich widać zdjęcia Jacka. Zresztą Kayah opowie w "Powiększeniu" jak jej się z nim pracowało. Nie obyło się bez ofiar! Z Jackiem powspominamy czasy pionierskie dla polskiej mody i stylu, gdy zdjęcia powstawały w dwudziestometrowym mieszkaniu, a efekt końcowy nie musiał być "śliczny", ważne, by miał to "coś". Zdjęcia Jacka zawsze to "coś" miały. 

To będzie godzina spędzona w ostatniej wielkiej dekadzie popkultury. 

Zapraszam w niedzielę o 11.05,

Anna Gacek


A wszystko o czym mówimy, można zobaczyć tu: www.facebook.com/powiekszenie.w.trojce

Czytaj także

Kayah znaczy Kamień

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 14:04
- Przed "Kamieniem" byłam skazana na artystyczny niebyt. W środowisku rozpowiadano, że jestem niezrównoważona psychicznie - mówi Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza aukcja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 05:00
Nieodłącznym elementem akcji "Idą Święta" są aukcje niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby. Dziś Słuchacze Trojki licytowali m.in. gitarę Wojciecha Waglewskiego z autografami jego oraz innych uczestników Męskiego Grania 2011 (Muńka, Lech Janerki, Lao Che).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień na Off-ie - moc i emocje

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 01:37
Dzień największych gwiazd, dzień wielkiego upału, dzień odkryć. Przeżyjmy go jeszcze raz wraz z Trójkowymi gośćmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż z Kayah śladami narodu żydowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 08:00
Koncert Kayah z zespołem Transoriental Orchestra, będzie jednym z największych wydarzeń IX edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". O niełatwych przygotowaniach do występu artystka opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiększenie" w złotym pyle

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 16:05
Z ręką na pulsie! W poniedziałek w Warszawie Ania Kuczyńska pokazała swoją najnowszą kolekcję, Gold Dust Woman. Lato 2013 według Ani będzie gorące, bo to nie tylko piękna, ale i seksowna kolekcja!
rozwiń zwiń