"Powiększenie" lśni

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 13:00
"Pulsar". Tak zatytułował swoją najnowszą, pokazaną w czwartek kolekcję Mariusz Przybylski. O niej opowiadaliśmy w tej audycji. Nie dla nieśmiałych!
Audio
Kolekcja Prady na wiosnęlato 2013. Zdaniem projektantki, jej najbardziej zmysłowa kolekcja. Zdaniem krytyków  najbardziej osobista.
Kolekcja Prady na wiosnę/lato 2013. Zdaniem projektantki, jej najbardziej zmysłowa kolekcja. Zdaniem krytyków – najbardziej osobista.Foto: fot. PAP/DPA/Gruber

Zaczęło się rzeczywiście od błysku, bo komplet ze złoto – pomarańczowej cieniowanej skóry, to mocne wejście i raczej dla odważnych. Później było już tylko jaśniej. W szlachetnej bieli i klasycznej czerni lśniły aplikacje, którymi Mariusz Przybylski ozdobił sukienki, marynarki, bluzki i spodnie. Ale to moda nie tylko na czerwony dywan. Zainspirowana sportową elegancją kolekcja idealnie nadaje się do życia w mieście, od klasycznych czarnych sukienek (w sam raz na przeniesienie dnia w pracy na wieczór w mieście) po jednocześnie eleganckie, ale i wygodne kurtki inspirowane sportowymi bluzami. O lśnieniu, ale i rygorze fasonów tej kolekcji rozmawialiśmy z projektantem. I będzie też o modzie męskiej, ponieważ był to pokaz kolekcji zarówno dla pań, jak i dla panów. Uprzedzając pytania, lśnili mniej.

To pierwsze "Powiększenie" w lutym, wokół nas coraz więcej ‘dowodów miłości’. Oczywiście, dla nas data 14 lutego znaczy przede wszystkim debiut polskiej edycji "Harper’s Bazaar" (trzymamy kciuki!), ale – co tu kryć, ‘love sells’. To dobry moment, by przedstawić w audycji najbardziej zmysłowy polski sklep. Styliści Adam Gutowski i Adam Rybak spełnili marzenie swoje i wszystkich tych, którzy kochają otaczać się pięknem. Stworzyli concept store pełen rzeczy pięknych. A przy tym szalenie zmysłowych. O tym miejscu w mówiliśmy "Powiększeniu".

Jeśli już przy zmysłowości jesteśmy, Miuccia Prada kolekcję na tegoroczną wiosnę i lato określiła właśnie jako ‘zmysłową’. To nie jest najbardziej oczywista definicja tego słowa, ale za tę nieoczywistość Pradę przecież tak bardzo lubimy. Więcej o tej kolekcji w audycji. I tak, wiemy co stoi za pokazaniem w kolekcji na lato czarnych futer. I ma to sens!

Chociaż rzecz jasna w "Powiększeniu" szukamy przede wszystkim piękna.

Zapraszam do wysłuchania całej audycji, Anna Gacek

A wszystko o czym mówimy, możecie zobaczyć TU >>

Czytaj także

"Powiększenie" w złotym pyle

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 16:05
Z ręką na pulsie! W poniedziałek w Warszawie Ania Kuczyńska pokazała swoją najnowszą kolekcję, Gold Dust Woman. Lato 2013 według Ani będzie gorące, bo to nie tylko piękna, ale i seksowna kolekcja!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiększenie" w literkach 'M'

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:00
M jak Maison Martin Margiela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiększenie" w pionierskich czasach!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 10:50
Na świecie pachniało Teen Spirit. Dziewczyny dostały girl power od Spice Girls. Whitney, Mariah i Celine sprzedawały dziesiątki milionów płyt. Marzyliśmy o Martensach, śmialiśmy się z tytułu 'Orbitowanie bez cukru' i walczyliśmy na Blur i Oasis. Lata dziewięćdziesiąte, ach wspomnienia!
rozwiń zwiń