Powiększenie w Metropolitan Museum

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 12:00
Ta noc do innych jest niepodobna. Już 6 maja wielkie święto mody, otwarcie kolejnej tematycznej wystawy w nowojorskim Metropolitan Museum of Art.
Audio
  • Powiększenie w Metropolitan Museum (Powiększenie/Trójka)
Projektantka Vivienne Westwood i modelki po pokazie kolekcji wiosnalato 1999
Projektantka Vivienne Westwood i modelki po pokazie kolekcji wiosna/lato 1999Foto: PAP/EPA/PAUL VICENTE

Na czerwonym dywanie zaroi się od gwiazd i ikon stylu. Wszystkie w kreacjach od największych domów mody, często przygotowanych specjalnie na tę galę. Ale to impreza. Targowisko próżności. Prawdziwe święto mody zaczyna się kilka dni później, gdy wystawa Punk – From Chaos To Couture zostanie udostępniona ‘prawdziwej’ publiczności. Co łączy poszarpaną modę ulicy z kreacjami wartymi dziesiątki tysięcy dolarów? Więcej niż nam się wydaje. O tym opowiedzą nasi goście - Andrew Bolton – kurator wystawy oraz  dziennikarz mody, projektant, doradca wizerunkowy Krzysztof Łoszewski. Punk’s not dead, z całą pewnością!

Z Nowego Jorku przeniesiemy się do Krakowa. Maj miesiącem fotografii, w tym roku przede wszystkim modowej. Na potrzeby festiwalu redakcja ‘supergwiazd prasy’ stworzyła swój magazyn, jednorazowy projekt „Maj”. O tym, że czeka nas piękny „Maj” porozmawiamy z redaktor naczelną tytułu, Karoliną Sulej.

I pohałasujemy, w końcu teraz punk to najmodniejsza muzyka.

Do wysłuchania audycji zaprasza Anna Gacek

Audycji "Powiększenie" można słuchać w niedzielę po 11.05. Zapraszamy!

A wszystko o czym mówimy, zobaczycie tu: www.facebook.com/powiekszenie.w.trojce

Zobacz więcej na temat: moda muzeum

Czytaj także

Folk wraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 12:11
– Ludzie intuicyjnie wracają do swoich korzeni. Sięgają do tradycji, by zdefiniować własną tożsamość, zrozumieć siebie – zgodnie zauważają Anna Kolczyńska i Maja Margasińska z Państwowego Muzeum Etnograficznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 pięter mody i designu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 11:00
Ubrania, buty, meble, drobne przedmioty gospodarstwa domowego i przeróżne akcesoria. W lizbońskim MUDE, czyli Muzeum Mody i Designu znajduje się wszystko to, co było modne w XX wieku.
rozwiń zwiń