Dramat rodzica po rozwodzie. "Jestem ojcem na zdjęciach"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 12:00
Statystycznie w Polsce dzieci rozwiedzionych małżeństw najczęściej trafiają pod opiekę mamy, a ojciec może je widywać w wyznaczone dni. - Niestety... Moja była żona postanowiła pozbawić mnie nawet tego. Bardzo chciałbym odzyskać dzieci - przyznaje pan Krzysztof, bohater audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Pan Krzysztof - ojciec walczący o odzyskanie dzieci, opowiada swoją historię (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Dramat rodzica po rozwodzie. Jestem ojcem na zdjęciach
Foto: Glow Images/East News

Historia małżeństwa pana Krzysztofa zaczęła się, kiedy miał on 29 lat. - Bardzo się zakochałem, uważałem, że jestem gotowy na założenie rodziny - mówi łamiącym się głosem mężczyzna. - Dziś czuję się oszukany, bo moja była żona odebrał mi dzieci, a dzieciom odebrała szczęśliwe dzieciństwo - dodaje.

Małżeństwo miało trójkę dzieci. - Z czasem odkryłem, że żona spotyka się z innym mężczyzną. Błagałem ją, żebyśmy wspólnie wyjechali, odcięli przeszłość, ale ona postanowiła, że chce rozwodu - opowiada rozmówca Joanny Mielewczyk.

W efekcie sprawy sądowej opieka nad dziećmi została podzielona między rodziców. - Półtora miesiąca po rozwodzie okazało się, że nie będzie tak, jak zostało ustalone. Moja była żona rzuciła od moim adresem oskarżenie o molestowanie córki. Ruszyła lawina, żeby odebrać mi prawa rodzicielskie. Przechodziłem badania psychologiczne. Zresztą nie tylko ja, ale i dzieci - opowiada mężczyzna.

Pan Krzysztof dostał od psychologów bardzo dobrą opinię. Podkreśla jednak, że to marne pocieszenie, kiedy nadal nie może mieć przy sobie synów i córki. - Bardzo chciałbym odzyskać dzieci. Jeden syn ma zdolności manualne, drugi jest bardziej humanistą, córka jest taką gosposią, zawsze chętną do pomocy. A ja teraz jestem ojcem na zdjęciach - dodaje.

Przypadkami ojców (ale także i matek) będących w podobnej sytuacji zajmuje się m.in. Centrum Praw Ojca i Dziecka. Więcej informacji na temat działalności organizacji znaleźć można na stronie prawaojca.org.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Matka Polka Feministka" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 16.35.

(ei/mp)

Czytaj także

Rodzina konserwatywna, czyli Bóg, ojczyzna i bliscy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 12:00
Maria i Sebastian mają dwie córki, a ich rodzina zdecydowanie może być nazwana konserwatywną. – Można mnie opisać mianem surowego taty, ale to przejaw wartości ważnych dla mnie i moich najbliższych – mówił bohater audycji "Matka Polka Feministka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest skuteczniejsze: kary czy nagrody?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 08:49
W psychologii istnieje pewne ciekawe zjawisko, ukryte pod hasłem: złe jest ważniejsze niż dobre. Co konkretnie to oznacza, tłumaczył w Trójce psycholog dr Sławomir Jarmuż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy rodzi się wcześniak. Niełatwe rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 14:00
- Moja ciąża była zaplanowana, wyczekana. Wszyscy się cieszyliśmy. Bardzo dbałam o siebie, nie stresowałam się. Joachim urodził się w dniu ślubu moich znajomych, mój mąż był świadkiem, a ja robiłam zdjęcia. Zamiast na wesele trafiłam do szpitala. Podłączono mi KTG i jednocześnie zmywano lakier z paznokci - wspomina pani Magda.
rozwiń zwiń