X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dramat rodzica po rozwodzie. "Jestem ojcem na zdjęciach"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 12:00
Statystycznie w Polsce dzieci rozwiedzionych małżeństw najczęściej trafiają pod opiekę mamy, a ojciec może je widywać w wyznaczone dni. - Niestety... Moja była żona postanowiła pozbawić mnie nawet tego. Bardzo chciałbym odzyskać dzieci - przyznaje pan Krzysztof, bohater audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Pan Krzysztof - ojciec walczący o odzyskanie dzieci, opowiada swoją historię (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Dramat rodzica po rozwodzie. Jestem ojcem na zdjęciach
Foto: Glow Images/East News

Historia małżeństwa pana Krzysztofa zaczęła się, kiedy miał on 29 lat. - Bardzo się zakochałem, uważałem, że jestem gotowy na założenie rodziny - mówi łamiącym się głosem mężczyzna. - Dziś czuję się oszukany, bo moja była żona odebrał mi dzieci, a dzieciom odebrała szczęśliwe dzieciństwo - dodaje.

Małżeństwo miało trójkę dzieci. - Z czasem odkryłem, że żona spotyka się z innym mężczyzną. Błagałem ją, żebyśmy wspólnie wyjechali, odcięli przeszłość, ale ona postanowiła, że chce rozwodu - opowiada rozmówca Joanny Mielewczyk.

W efekcie sprawy sądowej opieka nad dziećmi została podzielona między rodziców. - Półtora miesiąca po rozwodzie okazało się, że nie będzie tak, jak zostało ustalone. Moja była żona rzuciła od moim adresem oskarżenie o molestowanie córki. Ruszyła lawina, żeby odebrać mi prawa rodzicielskie. Przechodziłem badania psychologiczne. Zresztą nie tylko ja, ale i dzieci - opowiada mężczyzna.

Pan Krzysztof dostał od psychologów bardzo dobrą opinię. Podkreśla jednak, że to marne pocieszenie, kiedy nadal nie może mieć przy sobie synów i córki. - Bardzo chciałbym odzyskać dzieci. Jeden syn ma zdolności manualne, drugi jest bardziej humanistą, córka jest taką gosposią, zawsze chętną do pomocy. A ja teraz jestem ojcem na zdjęciach - dodaje.

Przypadkami ojców (ale także i matek) będących w podobnej sytuacji zajmuje się m.in. Centrum Praw Ojca i Dziecka. Więcej informacji na temat działalności organizacji znaleźć można na stronie prawaojca.org.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Matka Polka Feministka" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 16.35.

(ei/mp)

Czytaj także

Rodzina konserwatywna, czyli Bóg, ojczyzna i bliscy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 12:00
Maria i Sebastian mają dwie córki, a ich rodzina zdecydowanie może być nazwana konserwatywną. – Można mnie opisać mianem surowego taty, ale to przejaw wartości ważnych dla mnie i moich najbliższych – mówił bohater audycji "Matka Polka Feministka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest skuteczniejsze: kary czy nagrody?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 08:49
W psychologii istnieje pewne ciekawe zjawisko, ukryte pod hasłem: złe jest ważniejsze niż dobre. Co konkretnie to oznacza, tłumaczył w Trójce psycholog dr Sławomir Jarmuż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy rodzi się wcześniak. Niełatwe rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 14:00
- Moja ciąża była zaplanowana, wyczekana. Wszyscy się cieszyliśmy. Bardzo dbałam o siebie, nie stresowałam się. Joachim urodził się w dniu ślubu moich znajomych, mój mąż był świadkiem, a ja robiłam zdjęcia. Zamiast na wesele trafiłam do szpitala. Podłączono mi KTG i jednocześnie zmywano lakier z paznokci - wspomina pani Magda.
rozwiń zwiń