X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mama na wsi lekko nie ma, chociaż ma pięknie…

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 12:00
Pani Joanna, z partnerem i z małym synkiem, ponad rok temu przeprowadziła się z Warszawy na mazurską wieś. - Myślę, że dla dziecka to dobre rozwiązanie, ale czasem kłuje mnie, że wielu możliwości tu nie mam - opowiadała w audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Mama na wsi lekko nie ma, chociaż ma pięknie… (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Pani Joanna uwielbia mazurski krajobraz, ale brakuje jej możliwości, jakie daje duże miasto
Pani Joanna uwielbia mazurski krajobraz, ale brakuje jej możliwości, jakie daje duże miasto Foto: arch. pryw.

- W Warszawie oczywiście też się wściekałam, że nie mogę z wózkiem gdzieś przejechać, albo muszę poczekać przed sklepem. Cóż, na Mazurach nawet nie mam tego sklepu... Do najbliższego, takiego z podstawowymi produktami, mam 5 km - opowiadała pani Joanna.

Rozmówczyni Joanny Mielewczyk podkreślała też, że w małych miasteczkach nie ma infrastruktury dla matek i dzieci. Często nie ma toalet publicznych, nie ma więc nawet co marzyć o przewijakach. Brakuje też miejsc do zabawy. - Czasami siedzimy i przewracamy kamyczki, bo co innego mamy zrobić, skoro piaskownica jest zamarznięta? Muszę stawać na głowie, żeby wymyślać zabawy - mówiła.

"Matka Polka Feministka" - tu znajdziesz poprzednie audycje>>>

Dlaczego zatem pani Joanna zdecydowała się na wyjazd? - Rodzice mają pensjonat na Mazurach. Biorąc pod uwagę koszty żłobka czy przedszkola i organizację tego wszystkiego w Warszawie, to rozwiązanie jest łatwiejsze - tłumaczyła.

Kobieta podkreślała też, że oczywiście wieś ma swoje niezaprzeczalne plusy. - Mam za oknem jezioro, las i to jest bardzo fajnie. Myślę, że dla syna będzie lepiej tu właśnie się wychowywać. Czasami jednak kłuje mnie, że nie mam tych możliwości, jakie daje duże miasto - dodała.

Więcej o życiu na mazurskiej wsi można przeczytać na blogu pani Joanny matkatylkojedna.blogspot.com.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała i prowadziła Joanna Mielewczyk.

"Matka Polka Feministka" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 16.35.

(ei)

Zobacz więcej na temat: Joanna Mielewczyk Trójka

Czytaj także

Dramat rodzica po rozwodzie. "Jestem ojcem na zdjęciach"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 12:00
Statystycznie w Polsce dzieci rozwiedzionych małżeństw najczęściej trafiają pod opiekę mamy, a ojciec może je widywać w wyznaczone dni. - Niestety... Moja była żona postanowiła pozbawić mnie nawet tego. Bardzo chciałbym odzyskać dzieci - przyznaje pan Krzysztof, bohater audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko na treningu? "Pięciolatek jest już staruchem"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:00
Profesjonalne uprawianie sportu należy zaczynać w bardzo młodym wieku. - Pięciolatek rozpoczynający treningi łyżwiarskie jest już staruchem, bo takie dziecko powinno mieć 3, ewentualnie 4 lata - mówiła w Trójce mama 12-letniej Agaty, trenującej łyżwiarstwo figurowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko walczy z mukowiscydozą, a mama z niewiedzą

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 12:00
Bruno ma nieco ponad rok, choruje na mukowiscydozę. - Ta choroba często mylona jest z przeziębieniem czy astmą. (…) Jeśli rodzice nie chcą o niej mówić, troszeczkę skazują nasze środowisko na borykanie się z problemem braku informacji - przyznaje jego mama, Monika.
rozwiń zwiń