Wspólna pasja dziecka i mamy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 20:00
Pani Agnieszka dzieli z synem Krzysztofem, uczniem pierwszej klasy, niezwykłą pasję. Miłość do opery. Została ona zaszczepiona w dziecku od najmłodszych lat.
Audio
  • Wspólna pasja dziecka i mamy (Matka Polka Feministka/Trójka)
Wspólna pasja dziecka i mamy
Foto: East News/Glow Images

- Operę kocham od zawsze, to moja pasja , którą udało mi się, na razie, zarazić jednego syna.  Ale drugi reaguje histerycznie.  Krzyś dużo chorował, jak był mały . Pomyślałam , że dlaczego nie miałabym mu puścić Mozarta. Krzysiek połknął bakcyla  - mówi pani Agnieszka.

I dodaje, że na festiwalu mozartowskim obejrzeli „Idomeneusza. Króla Krety”. To dość ciężka opera. Pod koniec trzeciego aktu Krzyś zasnął.  Jednak bardzo mu się podobało. Miał wtedy mniej niż 4 lata.

- Potem pasja  się rozwijała, bo ja znosiłam kolejne płyty. On ich słuchał i bardzo chętnie dyrygował. To był ulubiona zabawa. Teraz razem z bratem, dyrygują, każą sobie włączać muzykę i dyrygują.

Krzyś opowiada, że ostatnio nie miał czasu chodzić do opery. - Było bardzo dużo sprawdzianów i innych dyktand.  Ale od czasu do czasu chodzimy. Bardzo lubię Mozarta, ale także Beethovena - twierdzi. Jego mama dodaje, że jej syn poszedł do pierwszej klasy i wymógł na rodzicach zakup pianina i lekcję gry na nim. - Teraz ma lekcje z panem Andrzejem , który jeszcze bardziej pasję do muzyki potrafił u niego rozbudzić – dodaje. Krzyś wyznaje, że  najchętniej uczy się teorii muzyki. - Pan mi robi dyktanda ze słuchu, rytmów uczy, tempa i tonacji - mówi.

Ale jest też inna pasja. - Było też tak, że Krzyś zaraził mnie pasją... do koni. Od 3 roku życia jeździ  na koniu. Pojechaliśmy z nim na obóz konny i tam, tak jakoś chytrze, wsadził mnie na konia. Okazało się, że to jest fantastyczna rzecz. Ponad rok jeździliśmy razem. Potem był drugi obóz, na którym już trochę lepiej jeździłam. Pewnego razu Krzyś odwrócił się  do mnie podczas jazdy i powiedział: strasznie wolno jeździsz, wstyd mi przynosisz - śmieje się pani Agnieszka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Joanna Mielewczyk.

"Matka Polka Feministka" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 16.35.

(mp)

Czytaj także

Gdy rodzi się wcześniak. Niełatwe rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 14:00
- Moja ciąża była zaplanowana, wyczekana. Wszyscy się cieszyliśmy. Bardzo dbałam o siebie, nie stresowałam się. Joachim urodził się w dniu ślubu moich znajomych, mój mąż był świadkiem, a ja robiłam zdjęcia. Zamiast na wesele trafiłam do szpitala. Podłączono mi KTG i jednocześnie zmywano lakier z paznokci - wspomina pani Magda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamie studentce życia się nie ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:15
Pani Agnieszka dowiedziała się, że jest w ciąży na 4 roku studiów. - Czuję, że na uczelni jestem postrzegana prawie jak mama-nastolatka, mimo że to nie są moje pierwsze studia - przyznaje gość Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama, tata do teaTRu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:39
Mama, tata do teaTRu! to projekt TR Warszawa skierowany do rodzin z małymi dziećmi. W czasie trwania wybranych spektakli teatralnych, na które organizatorzy zapraszają rodziców i opiekunów, organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci.
rozwiń zwiń