X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choroba dziecka motywuje do rozwoju. Oto przykład

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 17:00
Lila urodziła się z zaćmą wrodzoną, co zmusiło jej mamę do dogłębnego poznania tematu od strony praktycznej, ale i medycznej. - Postanowiłam, że będą nie tylko mamą dziecka z dysfunkcja wzroku, ale też terapeutą widzenia i optometrystą - opowiadała pani Dorota w audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Pani Dorota opowiada o walce z zaćmą wrodzoną u swojej córki (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Lilka, u której zdiagnozowano zaćmę wrodzoną, jest motywacją dla jej mamy nie tylko do rehabilitacji córki, ale też do rozwoju zawodowego
Lilka, u której zdiagnozowano zaćmę wrodzoną, jest motywacją dla jej mamy nie tylko do rehabilitacji córki, ale też do rozwoju zawodowego Foto: arch. pryw. bohaterów audycji

Kobieta zaszła w ciążę jako 25-latka. - Chciałam mieć dzieci z moim partnerem, ale wtedy jeszcze nie byłam na to gotowa. Później pojawiła się Lila i wraz z nią odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie było wątpliwości, po prostu zostałam mamą - wspominała w Trójce.

Okazało się niestety, że dziecko ma problemy ze wzrokiem. - Urodziła się jako piękny, pulchniutki, kudłaty bobasek. Po dwóch miesiącach zaniepokoił nas odblask w jej źrenicy. U okulisty padła diagnoza: zaćma wrodzona - opowiadała pani Dorota.

Dziecko trafiło do specjalisty okulistyki dziecięcej. - Po operacji dostaliśmy plastry, soczewki i słowa, że teraz wszystko jest w naszych rekach. To był fatalny czas. Soczewka była źle dobrana i 4 miesiące z życia niemowlaka poszły w las - wspomina kobieta dodając, że ma pretensje do lekarzy o późną pomoc lekarką. Podkreśla też, że ma świadomość problemu mnóstwa dzieci, które nie są zdiagnozowane i są rehabilitowane nieprawidłowo.

Lilka ma teraz trzy latka i jest rozbrykaną, roześmianą dziewczynką. Okazało się jednak, że przez lata rehabilitacji postępy nie były takie, jak mogłyby być.  - Teraz robimy wszystko, żeby zburzyć schemat, który dotąd udało nam się wypracować. Ale to już niestety trzeci rok życia, a tak naprawdę dwa pierwsze lata są kluczowe. Przemawia więc przeze mnie trochę wściekłość, ale zrobię wszystko, żeby się udało. Do tego jej pokora i to, jak wszystko dzielnie znosi, są bardzo dla mnie inspirujące - przyznała rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Pani Dorota podjęła też dzięki córce jeszcze jedną, ważną decyzję. Tym razem zawodową i aktualnie studiuje optometrię. - Postanowiłam, że będą nie tylko mamą dziecka z dysfunkcja wzroku, ale też terapeutą widzenia i optometrystą - dodała.

Na audycję "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40

(ei)

Czytaj także

Praca, a dziecko. "To przewartościowało moje życie"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 18:00
Ta historia jest wyjątkowa, opowiada o mamie, której blaski macierzyństwa przysłonił zawodowy stres. I można tu mówić o mobbingu. Aleksandra, zanim została mamą, pracowała w korporacji. Z perspektywy czasu widzi, że życiem firmy była bardzo pochłonięta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc domowa. "Wmawiał mi, że bez niego nie dam rady"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 18:31
To historia o przemocy i o przyzwoleniu na przemoc. Bohaterka audycji "Matka Polka Feministka” mamą została w wieku 19. lat. Rok później urodziła drugie dziecko. Wyszła za mąż i się zaczęło.
rozwiń zwiń