X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kura domowa? Tak! I do tego dumna

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 12:00
- Menedżer mikroświata domowego, solution finder, omnipotentna jednostka do rozwiązywania problemów wszelakich - tak pisze o sobie bohaterka audycji "Matka Polka Feministka". - Mówię o sobie "kura domowa" albo "żona domowa". I jestem z tego dumna - podkreśla Elżbieta Manthey.
Audio
  • Pani Elżbieta opowiada o spełnionym życiu kury domowej (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Bohaterka audycji Matka Polka Feministka nie boi się określeń typu kura domowa
Bohaterka audycji "Matka Polka Feministka" nie boi się określeń typu "kura domowa" Foto: arch. pryw. bohaterki audycji

Być kobietą domową to nie tylko sprzątanie, hodowla dzieci i kwiatów w doniczkach, gotowanie i prasowanie. Kompetencje pełnoetatowej kury domowej sięgają daleko poza i ponad wyobrażenia kur biurowych. Co niniejszym we wpisach tutejszych udowodnię jakem drób! Tak brzmi nadrzędna myśl bloga prowadzonego przez gościa Joanny Mielewczyk.

Samo pisanie bloga pani Elżbieta rozpoczęła od… sprzeciwu. - O wszystkim się pisze, o wszystkich kobietach. Ale grupę, która zostaje w domu i na barykadach domowych walczy z rzeczywistością, pomija się. Bycie w domu nie jest trendy, podobnie jak bycie przy dzieciach i zwyczaje domowe czynności - opowiadała w audycji "Matka Polka Feministka".

Lekceważące podejście do obowiązków rodzinnych i domowych wypełnianych przez kobiety denerwuje blogerkę, czego ona zupełnie nie ukrywa. - Chodzi o odebranie mi możliwości wyboru. Bo pokazuje się, że jeśli wybiorę nie to, co jest trendy, to coś stracę: uznanie, prestiż… A ja myślę, że nie o taką wolność walczyły nasze prababki. Myślę, że samo serce feminizmu to właśnie wolny wybór: czy chcemy być na korporacyjnym świeczniku, czy w centrum mikroświata domowego. Każdy z tych wyborów jest dobry, bo jest własny - powiedziała Elżbieta Manthey.

Dlaczego zrezygnowała z pracy i wybrała dom? - Wynikało to ze mnie. Nie wiem, ja to się stało, ale byłam pewna tej decyzji. Szczęśliwie mąż podzielał to zdanie i mogliśmy sobie poradzić finansowo. Jak dziś ktoś mnie o to pyta, to chętnie tłumaczę i opowiadam. Wkurza mnie, jak ktoś nie pyta, a osądza - przyznała autorka bloga zonadomowa.blox.pl.

Co dała jej praca, a co dało jej macierzyństwo? Czego nie lubi robić w domu? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40.

(ei, mc)

Czytaj także

Mamie studentce życia się nie ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:15
Pani Agnieszka dowiedziała się, że jest w ciąży na 4 roku studiów. - Czuję, że na uczelni jestem postrzegana prawie jak mama-nastolatka, mimo że to nie są moje pierwsze studia - przyznaje gość Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna pasja dziecka i mamy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 20:00
Pani Agnieszka dzieli z synem Krzysztofem, uczniem pierwszej klasy, niezwykłą pasję. Miłość do opery. Została ona zaszczepiona w dziecku od najmłodszych lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Godzilli pisze. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 12:00
Zaczęło się od opisywania jedzenia, ale temat okazał się nudny. - Nie jestem typową matką Polką, nie oszukujmy się - mówiła w Trójce Agnieszka Durska, autorka bloga "Matka Godzilli". Zmieniła tematykę i był to strzał w dziesiątkę.
rozwiń zwiń