Mama, która odkryła swój sekret szczęścia. I opisuje go

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 23:00
Małgorzata Dawid-Mróz pisze bloga o szczęściu i radości. Banalne? Nic z tych rzeczy. Bo dla niej szczęście to nie złote myśli i zgrane frazesy. - Szczęście to żyć po swojemu, wybierać po swojemu i mieć satysfakcję z codzienności - mówiła w audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Małgorzata Dawid - Mróz pisze bloga o szczęściu i radości (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Małgorzata Dawid - Mróz z córką
Małgorzata Dawid - Mróz z córkąFoto: arch. pryw.

Manufaktura Radości, bo tak nazywa się blog, to miejsce - jak pisze o nim autorka - dla ludzi pozytywnych i poszukujących inspiracji. Trochę psychologiczny, trochę magiczny, trochę codzienny. Głęboko wierzę, że tak jak w prawdziwej manufakturze: tworzymy nasze życie własnymi rękami i to od nas przede wszystkim zależy, ile w nim będzie radości, spełnienia i szczęścia - pisze Małgorzata Dawid-Mróz.

Rozmówczyni Joanny Mielewczyk zaczęła pisać bloga rok przed urodzeniem córki. - Punktem wyjścia było dla mnie podejście do życia jako do procesu, który może być ciekawy i kolorowy, chociaż z punktu widzenia codzienności bywa szary, monotonny i brzydki - mówiła w audycji "Matka Polka Feministka".

Podobne zasady zdaniem Małgorzaty Dawid-Mróz działają w macierzyństwie. - Też możemy się skupić na trudnych sprawach, które nas dotyczą, ale i możemy widzieć inne punkty, jaśniejsze. Mam pewną obserwację, która sprawdza się w życiu. Opiera się na tym, że jeśli poddajemy się życiowemu prądowi, to nam to wychodzi. Natomiast jeśli bardzo się spinamy, staramy się działać wbrew temu, co się wokół nas dzieje, to wtedy pojawia się frustracja i poczucie osaczenia - przekonywała autorka bloga.

Blog Manufaktura Radości znaleźć można tu: manufaktura-radosci.blogspot.com

Jakie rady ma dla osób poszukujących radości życia i radości w macierzyństwie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40.

(ei/mc)

Czytaj także

Mamie studentce życia się nie ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:15
Pani Agnieszka dowiedziała się, że jest w ciąży na 4 roku studiów. - Czuję, że na uczelni jestem postrzegana prawie jak mama-nastolatka, mimo że to nie są moje pierwsze studia - przyznaje gość Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Godzilli pisze. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 12:00
Zaczęło się od opisywania jedzenia, ale temat okazał się nudny. - Nie jestem typową matką Polką, nie oszukujmy się - mówiła w Trójce Agnieszka Durska, autorka bloga "Matka Godzilli". Zmieniła tematykę i był to strzał w dziesiątkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kura domowa? Tak! I do tego dumna

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 12:00
- Menedżer mikroświata domowego, solution finder, omnipotentna jednostka do rozwiązywania problemów wszelakich - tak pisze o sobie bohaterka audycji "Matka Polka Feministka". - Mówię o sobie "kura domowa" albo "żona domowa". I jestem z tego dumna - podkreśla Elżbieta Manthey.
rozwiń zwiń