X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eko-zabawki, czyli dużo pożytku z niepotrzebnych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 15:48
Gitara z pudełek po chusteczkach, żabki z zawleczek od mleka - o nietypowych zabawkach Joannie Mielewczyk opowiada Robert. Razem z Moniką założyli blog, na którym piszą o przedmiotach z rzeczy, które większość z nas już dawno uznałaby za niepotrzebne.
Audio
  • Eko-zabawki, czyli dużo pożytku z niepotrzebnych rzeczy (Matka Polka Feministka/Trójka)
Eko-zabawki, czyli dużo pożytku z niepotrzebnych rzeczy
Foto: cibek/sxc.hu/cc

- Eko-zabawki to przedmioty, które na co dzień nas otaczają: pudełka po serkach, butelki, opakowania po jajkach, rolki po papierze toaletowym. To wszystko, co mamy zawsze w domu, ale co z reguły wyrzucamy do śmieci - opowiada Robert.

Twierdzi, że na początku szukali inspiracji z zewnątrz. - Potem kreatywność nasza i dziecka wzrosła i sami kolejne rzeczy wymyślaliśmy - dodaje bohater audycji "Matka Polka Feministka". - Robiliśmy smoka dla dzieci z rolek po papierze toaletowym. I nasz 9-letni syn Igor, gdy oglądał "Łowców smoków", zrobił wszystkie smoki, jakie tam były. Właśnie z rolek po papierze - opowiada.

- Żona wpadła na pomysł, żeby utworzyć dział instrumentów muzycznych. Instrumenty zrobione z rzeczy z recyklingu sprawiają dużo radości. Można sobie zrobić kastaniety, gitarę z pudełka po chusteczkach i gumki recepturki, także grające talerze - zachwyca się.

Przyznaje, że blog ekodziecko.com powstał przede wszystkim dla Igora. - Te rzeczy trzeba mieć z kim testować, zobaczyć czy w ogóle tym się da bawić. Dziecko to weryfikuje bardzo szybko. Te rzeczy, którymi on się fajnie bawi potem pokazujemy - opowiada gość Joanny Mielewczyk.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40.

(mp)

Czytaj także

"Tata w budowie", czyli blog o codzienności z córką

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 10:00
- Obawiałem się, że proces stawania się ojcem będzie bolesny i pełen kolców. Wiadomo, że więcej rzeczy trzeba planować, ale okazuje się, że nie trzeba rezygnować z życia - mówi w audycji "Matka Polka Feministka" pan Tomasz, tata i autor bloga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadowolić "grymaśników", czyli blog dla alergików

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 12:00
Pinkcake.blox.pl to blog dla alergików, nie do końca o dzieciach, ale to one były inspiracją. Ich mama Małgorzata Kalemba-Drodż przyznaje, że gotować codziennie nie lubi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W podróż do Londynu śladami bajek...

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 17:00
- Mam nadzieję, że te wakacje zostaną w pamięci dzieci jako najwspanialszy wyjazd dzieciństwa - mówi Sabina Kasoń, która przez półtora roku przygotowywała z mężem niezwykłą wyprawę do stolicy Anglii.
rozwiń zwiń