Kochająca matka pracująca. W piątek urodziła, w poniedziałek pracowała

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 18:20
Pani Ula, bohaterka kolejnego odcinka audycji "Matka Polska Feministka", tuż po porodzie wróciła do pracy. Tę nieszablonową decyzję podjęła wspólnie z mężem.
Audio
  • Kochająca matka pracująca (Matka Polak Feministka/Trójka)
W Polsce to wciąż kobiety opiekują się nowo narodzonymi dziećmi. Może czas ustąpić pola mężczyznom?
W Polsce to wciąż kobiety opiekują się nowo narodzonymi dziećmi. Może czas ustąpić pola mężczyznom?Foto: Glow Images/East News

Pani Ula urodziła swoją córkę w piątek, a w poniedziałek była już w pracy. - To nie było tak, że ktoś mnie do tego zmusił. To nie było tak, że działałam pod jakąś presją. Nie mogę powiedzieć, że wróciłam i natychmiast wpadłam w kierat pracy. Moja praca jest na tyle elastyczna (…), że nie było to trudne - mówi pani Ula.

Małżonkowie wspólnie postanowili, że nowo narodzoną córeczką będzie opiekował się tata. - Przy takim wyborze wszystkie strony muszą być zadowolone, szczęśliwe i pewne tego, że podjęły dobrą decyzję - zaznacza bohaterka audycji.

Pani Ula opowiada, że znajomi pytali jej męża, czy nie żałuje, że zrezygnował z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem. - Powiedział, że jest zachwycony, że ma fantastyczny kontakt z naszą córką - podsumowuje rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Czy można być dobrą, kochającą i jednocześnie… pracującą mamą? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Matka Polka Feministka
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Data emisji: 18.11.2014
Godzina emisji:
16.40

(iwo, ei)

Czytaj także

Metoda Montessori: niepotrzebna pomoc przeszkodą w rozwoju dziecka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 18:16
Rolą rodzica jest obserwowanie i wspieranie dziecka, a nie wyręczanie go. Tego chciała nauczyć Maria Montessori.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć doktoratów, czyli Aniela, Julian, Justyn, Klara i Jan Paweł

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 12:00
- Często spotykam się z opinią, że danej rodziny nie stać na więcej dzieci. A ja dziś wiem, że w przypadku pierwszego dziecka wymyślaliśmy tyle niepotrzebnych rzeczy... Teraz nasze życie jest dużo bardziej rozsądne, a wychowanie dzieci mądrzejsze - przyznaje pani Dominika, mama pięciorga dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc rówieśnicza. Czym jest i jak jej przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:00
Jakie są źródła przemocy wśród najmłodszych? Jak zauważyć, że dziecko padło ofiarą agresji rówieśników i jak mu pomóc? Odpowiedzi na te pytania szukamy w audycji "Prawdę mówiąc".
rozwiń zwiń