X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna codzienność polsko-nigeryjskiej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:23
Jak wytłumaczyć 6-letniej dziewczynce nieprzyjemne komentarze kolegów? Jak odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie jedziesz do Afryki?
Audio
  • Trudna codzienność polsko-nigeryjskiej rodziny (Matka Polka Feministka/Trójka)
Jak wytłumaczyć 6-letniej dziewczynce nieprzyjemne komentarze kolegów? Jak odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie jedziesz do Afryki? Na zdjęciu dzieci bohaterki audycji
Jak wytłumaczyć 6-letniej dziewczynce nieprzyjemne komentarze kolegów? Jak odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie jedziesz do Afryki? Na zdjęciu dzieci bohaterki audycjiFoto: archiwum rodzinne

Z takimi problemami spotyka się bohaterka audycji. Jest nią Agnieszka, mama trójki dzieci, żona Nigeryjczyka. Rodzina mieszka głównie w Polsce, a te nieprzyjemne sytuacje dotyczą przede wszystkim młodszej córki.

- Wracała z przedszkola i żaliła się, że dzieci ją przezywają. Ona to bardzo przeżywała. Mówiłam jej, że musi tłumaczyć, że to nic takiego, że jeśli chcą się do niej zwracać to wolałaby, żeby mówili do niej po imieniu, a nie "murzyn" - opowiada.

Dodaje, że dla niej bardzo ważne jest, żeby dzieci były dumne z tego kim są, żeby znały swoje pochodzenie, wiedziały skąd są i miały świadomość tego, że są wyjątkowe, nieważne jak wyglądają. - Staram się, żeby córka nie odczuwała tego, że jest gorsza, bo ma ciemniejszą skórę - mówi mama Agnieszka.

***

Tytuł audycji: Matka Polka Feministka
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji:
16.40

(mp)

Czytaj także

"Tata w budowie", czyli blog o codzienności z córką

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 10:00
- Obawiałem się, że proces stawania się ojcem będzie bolesny i pełen kolców. Wiadomo, że więcej rzeczy trzeba planować, ale okazuje się, że nie trzeba rezygnować z życia - mówi w audycji "Matka Polka Feministka" pan Tomasz, tata i autor bloga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niełatwa miłość, czyli rozstanie i powrót

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:43
To historia o rozstaniu. Ma jednak dobre zakończenie. Mamę, naszą bohaterkę, mąż opuścił, gdy ich córki miały 1,5 roku i 3 lata. - To był moment, w którym maż zdecydował, że nie chce z nami być. Precyzyjnie - nie chce być ze mną - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od młodych mam wymaga się więcej?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:00
- Byłam wzburzona, poruszona jedną z audycji. Pomyślałam, że moja historia nie jest gorsza. Czasami sobie siadam i myślę: kurczę, ile ja miałam szczęścia w życiu - opowiada Magda, bohaterka audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń