Świat według Matki Sanepid

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 17:20
Aleksandra Michalak pisze w sieci o macierzyństwie w zwykły, nielukrowany sposób. Od bardzo niedawna, nie samotnie, a samodzielnie - co podkreśla.
Audio
Ilustracja pochodzi z bloga Matki Sanepid
Ilustracja pochodzi z bloga Matki SanepidFoto: http://www.matkasanepid.pl/

Wychowuje dwie córeczki. W ciągu trzech miesięcy jej życie wywróciło się do góry nogami, a blog właśnie ukazał się drukiem.

"Po narodzinach pierwszej córki wzięłam listę najczęstszych błędów wychowawczych i zaczęłam je popełniać wszystkie po kolei…" - czytamy na blogu Matki Sanepid. Aleksandra Michalak przekonuje, że w domu silnych kobiet wyrasta kobieta zaradna, która w krytycznej sytuacji nie poddaje się, podejmuje szybkie decyzje. - Jest bardzo odpowiedzialna za swoje dzieci - opowiada rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Matka Sanepid z dnia na dzień zmieniła swoje życie, choć wspomina, że jak rozstała się z mężem, to wydawało jej się, że sobie nie poradzi, to koniec końców wszystko zrobiła tak, jak powinna zrobić. - Wychowuję dzieci samodzielnie, a nie samotnie. Mam mamę, siostrę, przyjaciółki, tata też w tym jest i bardzo nas wspiera - mówi.

Blog powstał z potrzeby wyładowania negatywnych emocji. - One są w każdej z nas. Nie uwierzę w to, że nie można się wściec, jeżeli dziecko przez dwa lata budzi nas w środku nocy po trzy razy. Czasami jestem wykończona, dlatego piję do pięciu kaw dziennie. Przyznaję się do tego, że odstawiam dziecko do przedszkola i czuję ulgę - podkreśla Matka Sanepid.

Skąd pomysł na pisanie bloga i czy jego popularność była dla autorki zaskoczeniem? Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy w każdy wtorek o godz. 16.35. Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: dzieci kawa przedszkole tata

Czytaj także

Matka Polka Katoliczka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 11:15
Zdecydowana większość Polaków – według badań CBOS 93,1 proc. - uznaje się za Katolików. Czy można wychowanie dzieci w wierze pogodzić z feminizmem sprawdzała Joanna Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Polka pracująca w domu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 16:57
- Byłam dzieckiem, które się wychowało z kluczem na szyi i widziałam jak mi jako dziecku bardzo brakowało rodziców. Chciałam, żeby moje dzieci miały lepiej - mówi bohaterka tego odcina cyklu "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mogłabym być tylko Matką Polką"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 09:10
- Nie mogłabym siedzieć w domu i na zawsze zostać kurą domową. Wtedy bym była też "matką frustratką" i prawdopodobnie zaczęłoby się to negatywnie przekładać na dzieci i męża - opowiada jedna z rozmówczyń Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Polka wraca do pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:05
- Byłam bardzo zawiedziona tym, co zastałam, co mi powiedziano. Moje zarobki zmniejszyły się o połowę - wspomina swój powrót do pracy jedna z rozmówczyń Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń