X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matka Polka Feministka w wersji bardzo intymnej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 23:00
Tematem kolejnego odcinka audycji Joanny Mielewczyk był poród. Jak kobiety go sobie wyobrażają, a jak wygląda konfrontacja z rzeczywistością?
Audio
  • Jak kobiety wyobrażają sobie poród i jak wygląda konfrontacja z rzeczywistością? (Matka Polka Feministka/ Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Poród to temat bardzo delikatny, chociaż mamy mówiły o tym z dużą otwartością - zaznaczyła na wstępnie prowadząca audycję Joanna Mielewczyk. Czy więc poród to stres i męka, czy cud, którego wspomnienie jest tylko radosne i niezwykłe?

Pani Marta przyznała, że u niej każdy z trzech razów był zupełnie inny. - Ale mam swoich faworytów - śmiała się.

Pierwszy poród pani Marty zakończył się cesarskim cięciem. - Bardzo żałowałam, bo chciałam urodzić naturalnie, ale dziecko się źle ułożyło. Za drugim razem córka była dobrze ułożona, ale lekarz uprzedzał mnie, że poród naturalny będzie długi i faktycznie było to 17 godzin. Trzeci był luksusowy, miałam indywidualną położną i urodziłam bardzo szybko - opowiadała kobieta.  

Natomiast pani Alicja zdecydowała się na poród domowy. - Intuicyjne czułam, że rodzenie w domu to coś dla mnie. Mam dużą wiarę w naturę i w siebie, chciałam przyjąć synka w salonie, jak przyjmujemy gości. A im więcej słyszałam o poradach szpitalnych, tym bardziej chciałam rodzić w domu - wspominała kobieta.

Poród wprawdzie zaczął się zgodnie z planem, ale niestety trwał kilkanaście godzin i pani Alicja ostatecznie musiała pojechać do szpitala. Dziecko urodziło się zdrowe i oboje szybko wrócili do domu.

Czy przy drugiej ciąży pani Alicja znowu będzie chciała rodzić w warunkach domowych? O tym między innymi można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

Gdyby i Państwo chcieli się podzielić swoimi doświadczeniami zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Audycja Joanny Mielewczyk gości na antenie w każdy wtorek o godz. 16.35.

Zobacz więcej na temat: dzieci poród

Czytaj także

Trudna droga do rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:47
- Myślę, że są miliony takich historii, że mamy walczą o swoje dzieci, ojcowie walczą o swoje dzieci. Nasza jest o tyle inna, że bardzo dużo się działo w tym czasie, ale warto było - mówi pani Emilia, która wraz z panem Tomkiem opowiadała Joannie Mielewczyk o trudnej drodze do rodzicielstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzenie po ludzku tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 23:00
– Osoby, dla których to jest niedostępne ekonomicznie, wciąż nie rodzą po ludzku w Polsce – twierdzi Patrycja Dołowy z fundacji MaMa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokojący raport Fundacji Rodzić po ludzku: łamią prawa pacjentek na porodówkach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 23:14
Szpitale nie przestrzegają standardów opieki okołoporodowej. Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku w wielu porodówkach nadal dochodzi do łamania praw pacjentek.
rozwiń zwiń