Matka Polka Feministka w wersji bardzo intymnej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 23:00
Tematem kolejnego odcinka audycji Joanny Mielewczyk był poród. Jak kobiety go sobie wyobrażają, a jak wygląda konfrontacja z rzeczywistością?
Audio
  • Jak kobiety wyobrażają sobie poród i jak wygląda konfrontacja z rzeczywistością? (Matka Polka Feministka/ Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Poród to temat bardzo delikatny, chociaż mamy mówiły o tym z dużą otwartością - zaznaczyła na wstępnie prowadząca audycję Joanna Mielewczyk. Czy więc poród to stres i męka, czy cud, którego wspomnienie jest tylko radosne i niezwykłe?

Pani Marta przyznała, że u niej każdy z trzech razów był zupełnie inny. - Ale mam swoich faworytów - śmiała się.

Pierwszy poród pani Marty zakończył się cesarskim cięciem. - Bardzo żałowałam, bo chciałam urodzić naturalnie, ale dziecko się źle ułożyło. Za drugim razem córka była dobrze ułożona, ale lekarz uprzedzał mnie, że poród naturalny będzie długi i faktycznie było to 17 godzin. Trzeci był luksusowy, miałam indywidualną położną i urodziłam bardzo szybko - opowiadała kobieta.  

Natomiast pani Alicja zdecydowała się na poród domowy. - Intuicyjne czułam, że rodzenie w domu to coś dla mnie. Mam dużą wiarę w naturę i w siebie, chciałam przyjąć synka w salonie, jak przyjmujemy gości. A im więcej słyszałam o poradach szpitalnych, tym bardziej chciałam rodzić w domu - wspominała kobieta.

Poród wprawdzie zaczął się zgodnie z planem, ale niestety trwał kilkanaście godzin i pani Alicja ostatecznie musiała pojechać do szpitala. Dziecko urodziło się zdrowe i oboje szybko wrócili do domu.

Czy przy drugiej ciąży pani Alicja znowu będzie chciała rodzić w warunkach domowych? O tym między innymi można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

Gdyby i Państwo chcieli się podzielić swoimi doświadczeniami zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Audycja Joanny Mielewczyk gości na antenie w każdy wtorek o godz. 16.35.

Zobacz więcej na temat: dzieci poród

Czytaj także

Trudna droga do rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:47
- Myślę, że są miliony takich historii, że mamy walczą o swoje dzieci, ojcowie walczą o swoje dzieci. Nasza jest o tyle inna, że bardzo dużo się działo w tym czasie, ale warto było - mówi pani Emilia, która wraz z panem Tomkiem opowiadała Joannie Mielewczyk o trudnej drodze do rodzicielstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzenie po ludzku tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 23:00
– Osoby, dla których to jest niedostępne ekonomicznie, wciąż nie rodzą po ludzku w Polsce – twierdzi Patrycja Dołowy z fundacji MaMa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokojący raport Fundacji Rodzić po ludzku: łamią prawa pacjentek na porodówkach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 23:14
Szpitale nie przestrzegają standardów opieki okołoporodowej. Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku w wielu porodówkach nadal dochodzi do łamania praw pacjentek.
rozwiń zwiń