X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cel osiągnięty. Warszawa pokazała, że "Orzeł może"!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
- Sprawiliśmy, że zachmurzone niebo w stolicy stało się różowe dzięki Trójkowym ulotkom. Dziś każdy do każdego się uśmiecha, taki jest cel naszej akcji! - relacjonował Łukasz Walewski. Zwieńczeniem radosnego pochodu przed Pałacem Prezydenckim było odsłonięcie orła z białej czekolady.
Audio
  • Przygotowania do inauguracji akcji "Orzeł może": Warto być z polskości dumnym! - relacja Łukasza Walewskiego z Warszawy (Do południa/Trójka)
  • - Trwają ostatnie przygotowania do startu. Na pokładzie jest pół miliona ulotek! - relacjonuje Paweł Sołtys z lotniska w Babicach (Do południa/Trójka)
  • Piotr Stelmach i Michał Olszański zapraszają na pokojowy marsz w Warszawie, który zainauguruje akcję "Orzeł może" - relacja Łukasza Walewskiego (Do południa/Trójka)
  • Deszcz ulotek nad Rondem de Gaulle’a! Jest różowo i z uśmiechem na ustach! Relacjonuje Łukasz Walewski (Do południa/Trójka)
  • Dziś każdy do każdego się uśmiecha, taki jest cel naszej akcji! - relacjonuje Łukasz Walewski (Orzeł może/Trójka)
  • Paweł Sołtys opowiada o zrzucaniu ulotek na Warszawę (Orzeł może/Trójka)
  • Rozmowa Łukasza Walewskiego z twórcą rzeźby Maestro Czekolady, Januszem Profusem (Orzeł może/Trójka)
  • Nad Krakowskim Przedmieściem niebo znów zrobiło się różowe! - relacja Magdy Trzaski ze zbierania ulotek w Warszawie (Orzeł może/Trójka)
Uczestnicy akcji Orzeł może podczas przemarszu na ul. Nowy Świat w Warszawie, 2 maja 2013.
Uczestnicy akcji "Orzeł może" podczas przemarszu na ul. Nowy Świat w Warszawie, 2 maja 2013. Foto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek, 2 maja, wystartowała wielka akcja społeczna Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może".  W Warszawie rozpoczęliśmy ją wesołym, pokojowym marszem, który wyruszył o godz. 11.45 z Ronda de Gaulle’a. Na czele pochodu jechał zabytkowy autobus – "ogórek" kabriolet, na pokładzie którego znajdują się animatorzy: dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol, a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji: konkursy, trójkowe prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegła ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu było uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

- Wszyscy jesteśmy ambasadorami Polski, wszyscy służymy pod tą samą flagą - mówił Prezydent Bronisław Komorowski przy okazji uroczystego podniesienia flagi narodowej przed Pałacem Prezydenckim. Pamiątkowymi flagami wyróżnieni zostali m.in. Program III Polskiego Radia i Kuba Strzyczkowski.

/

O godz. 12.00 na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ze śmigłowców zostały rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki. Słuchacze i czytelnicy, którzy zbiorą najwięcej ulotek, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami . "Punkt zwrotny" ulotek został uruchomiony w okolicach Pałacu Prezydenckiego, na Krakowskim Przedmieściu, w namiocie Trójki i był czynny od godz. 13.00 do 18.00.

W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka nagradza uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki można było odebrać w "punktach zwrotnych".

- Polska to nasze marzenie i każdy może, a nawet powinien cieszyć się z Ojczyzny, cieszyć się z symboli narodowych tak jak mu w sercu gra. Byle grała mu w sercu Polska! - mówił Prezydent Bronisław Komorowski tuż przed odsłonięciem przed Pałacem Prezydenckim rzeźby orła z białej czekolady, symbolu akcji "Orzeł może".

Twórcy
Twórcy czekoladowego orła Adam Orkisiewicz (L), maestro czekolady Janusz Profus (P) z małżonką Joanną Klimas-Profus (C) obok swojego dzieła. Orzeł z białej czekolady został odsłonięty na zakończenia marszu "Orzeł może" 2 maja 2013 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Akcja "Orzeł może" zawitała 2 maja także do Wrocławia , Krakowa i Poznania

2 maja odbyła się "Majówka na Stadionie". W godz. 11.00 -18.00 można było zwiedzić za darmo punkt widokowy wraz z trybunami. A od godz. 12.30 do 17.30 wokół stadionu można było uprawiać następujące sporty: rolki, Tai Chi, nartorolki, freesbie, bieganie.  

W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.

Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która będzie zaprezentowana 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji.

Więcej zdjęć z warszawskiej części akcji "Orzeł może" można zobaczyć na lokalnej stronie Gazety.pl. Wystarczy kliknąć tu.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może Trójka Warszawa

Czytaj także

"Orzeł może" - zobacz teledysk do hymnu akcji!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 23:00
Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała niezwykła piosenka. Możecie Państwo nie tylko jej posłuchać, ale obejrzeć nakręcony do niej teledysk oraz film zza kulis!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 20:30
- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję "Orzeł może" - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

600 tysięcy ulotek akcji "Orzeł może" spadło na Wrocław!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja, podczas inauguracji akcji "Orzeł może", setki tysięcy ulotek zostały rozrzucone na wrocławski Rynek i plac Solny. Za zebrane ulotki można było zdobyć m.in. fantastyczne Trójkowe gadżety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza w Krakowie zatrzymała helikopter, ale nie orła!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
- Po burzy niebo nad Krakowem rozjaśniło się, ale śmigłowiec, który miał rozrzucić ulotki akcji "Orzeł może", nie mógł wystartować. Start został odwołany, ale akcja nie - powiedział Damian Kwiek, zapraszając jednocześnie na wyjątkowy, wieczorny koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań wzorowo zebrał ulotki "Orzeł może"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja w samo południe nad Poznaniem zrzucone zostały kolorowe ulotki promujące wielką akcję społeczną "Orzeł może". - Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki, które równie szybko wymienili na nagrody - relacjonował Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń