X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak to jest być mamą dziecka z zespołem Downa?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 16:30
- Nawet gdybym dowiedziała się w czasie ciąży, to by nic nie zmieniło – mówi Marta, mama piątki dzieci, w tym dwóch synów z zespołem Downa.
Audio
  • Pani Marta opowiada, jak to jest być mamą dzieci z zespołem Downa (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Jak to jest być mamą dziecka z zespołem Downa?
Foto: Glow Images/East News

Szymon to drugie dziecko pani Marty. Sama zauważyła jego chorobę, kiedy się urodził. - Pamiętam, jak po jedzeniu zasnął i przez sen zaczął robić charakterystyczne miny. Lekarka, która go zobaczyła, też natychmiast rozpoznała zespół Downa i powiedziała mi wszystko, co z medycznego punktu widzenia powinnam wiedzieć. Nie straszyła mnie – opowiadała pani Marta w audycji "Matka Polka Feministka”.

Czy żałuje, że o chorobie syna nie dowiedziała się wcześniej? – To nic by nie zmieniło, ciążę miałam spokojną, poród szybki. Zaraz po porodzie miałam oczywiście mnóstwo pytań, ale nie miałam żalu. I żalu też nie przelewałam na dziecko – wspomina kobieta.

Prócz Szymona pani Marta i jej mąż mają jeszcze troje biologicznych dzieci. Zdecydowali się również na adopcję chłopca, Kuby, który także ma zespół Downa.

- Wiem jakimi obciążeniami potrafią być te dzieci, jeżeli chodzi o kłopoty zdrowotne. Ale są też lekkie przypadki, jak Szymon i Kuba. I pewnie gdyby nie Szymon, nie zdecydowalibyśmy się z mężem na adopcję Kuby. Teraz pomagam też innym rodzicom, którzy mają dzieci z zespołem Downa – opowiada bohaterka audycji.

Czy po pierwszej ciąży zdecydował się na badania prenatalne? Co dało jej siłę po urodzeniu pierwszego dziecka? Jak na co dzień organizuje życie i jak często wychodzi na randkę z mężem? O tym wszystkim usłyszą Państwo w nagraniu audycji.

Audycja Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" gości na antenie w każdy wtorek o godz. 16.35.

(ei)

Zobacz więcej na temat: dzieci zespół downa

Czytaj także

Kosmitek Jo i my jesteśmy z innej planety

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 12:45
- Dzieci z Zespołem Downa mogą mieć satysfakcjonujące życie, mogą robić rzeczy których nie robią zdrowi ludzie, nie można tylko wierzyć w mity - mówią rodzice Jonatana, Aleksandra Więcka i Kobas Laksa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udało się wyciszyć chromosom, który powoduje zespół Downa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 00:45
Gen XIST wyłącza chromosom 21 w komórkach pobranych od osób z zespołem Downa.
rozwiń zwiń