X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobieta w więzieniu? "Najgorsza jest myśl, że młodość ucieka"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 14:49
Marcin Gutowski odwiedził zakład karny dla kobiet skazanych za najcięższe przestępstwa. Wysłuchał wstrząsających historii, ale zobaczył też, jak osadzone uczą się rzeźbić, albo jak prowadzą bloga, nie mając Internetu.
Audio
  • Marcin Gutowski szuka odpowiedzi na pytania: co kobieta robi w więzieniu, kto napije się Coca-Coli ze Strefy Gazy i kto może zostać wynalazcą (Znaki zapytania/ Trójka)
Zakłady poprawcze spełniają niezwykle istotną rolę w procesie resocjalizacji młodego człowieka
Zakłady poprawcze spełniają niezwykle istotną rolę w procesie resocjalizacji młodego człowiekaFoto: Glow Images/ East News

- Jest ciężko, bo człowiek ma coś takiego jak sumienie, tylko czasami go nie słyszy - opowiadała skazana za zabójstwo, na 25 lat więzienia, kobieta. Inna (w więzieniu spędziła już 17 lat) dodaje, że nie da się uciec od przeszłości, nikt tego nie potrafi, trzeba uczyć się z tym żyć i próbować coś w sobie zmienić.

Samotność, ograniczenia, marazm, odrzucenie? Co jest najtrudniejsze  w życiu w więzieniu? - Najgorsza jest myśl, że wszystko przepływa przez palce. Moi znajomi układają sobie życie, czerpią z niego garściami, a ja nic. Ja się starzeję. Jak wyjdę będę miała ponad 40 lat i będę zaczynała od nowa, więc rodziny już pewnie nie założę, ale na wolności chciałabym żyć dobrze i robić to, co lubię - przyznaje jedna z osadzonych, która do zakładu karnego trafiła w wieku 19 lat.

Kobiety zaczęły pisać bloga, żeby czytelnicy ich oczyma zobaczyli więzienie. Jak to robią, nie mając Internetu? O tym usłyszeć można w nagraniu audycji, w której Marcin Gutowski sprawdzał także kto wypije Coca-Colę ze Strefy Gazy i kto może zostać wynalazcą?

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania

Prowadził: Marcin Gutowski

Data emisji: 9.11.2014
Godzina emisji: 11.05
(ei/kul)

Czytaj także

Prawda jest jedna, czy niejednoznaczna?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:49
Czym jest prawda? W audycji "Znaki zapytania" próbowaliśmy odpowiedzieć na to pytanie.
rozwiń zwiń