X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ochojska i Owsiak o tym, jak dawać, żeby rzeczywiście pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 08:20
Grudzień to miesiąc obdarowywania, ale nie tylko prezentami. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem w tym okresie cieszą się niezliczone akcje charytatywne.
Audio
  • Jak dawać, żeby dobrze dawać? (Znaki zapytania/Trójka)
W grudniu na całym świecie jest mnóstwo akcji dobroczynnych. Na zdjęciu dzieci z Damaszku, śpiewające kolędy podczas zbiórki darów organizowanej przez ONZ
W grudniu na całym świecie jest mnóstwo akcji dobroczynnych. Na zdjęciu dzieci z Damaszku, śpiewające kolędy podczas zbiórki darów organizowanej przez ONZFoto: PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI

- Jeżeli macie dawać to sprawdźcie komu. Nie krępujmy się tego. Ten moment sprawdzenia jest czymś naturalnym - mówi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.
Zdaniem księdza Jacka Wiosny-Stryczka - prezesa Stowarzyszenia Wiosna, realizującego akcję Szlachetna Paczka - bardzo dużo osób "pomaga głupio". - W naszym kraju jest cała masa ludzi, którzy żyją z tego, że wyglądają na biednych, trochę szantażując innych. I z tego się utrzymują. To jest powszechne. Uważam, że większość ludzi źle daje pomoc - dodaje.
Według Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej można dawać głupio, ale także można zaszkodzić. - Zawsze się mówi, że do pomagania jest potrzebne dobre serce. Ja uważam, że jest potrzebna przede wszystkim wiedza. Każdy z nas, jak chce pomóc, to powinien przede wszystkim zastanowić się, w jakim zakresie może pomóc, co może zrobić, w jakiej dziedzinie może pomóc. Jeśli chce pomóc człowiekowi, to dobrze jest wiedzieć, czego taki człowiek potrzebuje - mówi.

W "Znakach zapytania" Marcin Gutowski sprawdzał także, jak się wywołuje świąteczną gorączkę i która strona jest ostatnia w internecie.

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania
Prowadził: Marcin Gutowski
Goście:
Jurek Owsiak, ksiądz Jacek Wiosna-Stryczek, Jan Władoń (Stowarzyszenie Monar), Janina Ochojska, Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska).

Data emisji: 7.12.2014

Godzina emisji: 11.05

(mp, ei)

Czytaj także

Kim są polscy Żydzi?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 21:00
- Nie znamy Żydów. Na pytanie o to, ilu ich jest w naszym kraju, często pojawiają się absurdalne odpowiedzi - na przykład milion albo kilkaset tysięcy. Tymczasem jest ich maksymalnie 20-30 tysięcy - mówi w audycji "Znaki zapytania" dr Michał Bilewicz, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta w więzieniu? "Najgorsza jest myśl, że młodość ucieka"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 14:49
Marcin Gutowski odwiedził zakład karny dla kobiet skazanych za najcięższe przestępstwa. Wysłuchał wstrząsających historii, ale zobaczył też, jak osadzone uczą się rzeźbić, albo jak prowadzą bloga, nie mając Internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 22:04
Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska podaje, że w Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci. - Każdy przypadek jest zupełnie inny. Za każdym przypadkiem kryje się zupełnie inna historia i zupełnie inny dramat - mówi.
rozwiń zwiń