Przygotuj umysł do urlopu. To ważne

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 16:05
Psychika potrafi solidnie zepsuć urlop. Żyjąc w ciągłym pędzie nie możemy nagle się zatrzymać, dlatego do wakacji trzeba się solidnie przygotować - przestrzega psycholog Joanna Heidtman.
Audio
  • Marcin Gutowski i jego goście odpowiadają na pytania: jak się zatrzymać, dlaczego śmiech to zdrowie, o co pytać latem (Znaki zapytania/ Trójka)
Nie wystarczy wyjechać w piękne miejsce. Trzeba jeszcze umieć być tam obecnym myślami - podkreślają psychologowie
Nie wystarczy wyjechać w piękne miejsce. Trzeba jeszcze umieć być tam obecnym myślami - podkreślają psychologowie Foto: Pixabay.com/Giuliamar

Badania udowadniają, że nasze zdolności umysłowe słabną, kiedy jesteśmy przeładowani informacjami i myślami. - A wzmagają się, kiedy dajemy umysłowi odpocząć – powiedziała Joanna Heidtman dodając, jak długo trwa odsuwanie od siebie nadmiaru myśli i jak odpowiednio wyćwiczyć umysł.

Mówca motywacyjny Jacek Walkiewicz podkreślał, że do wakacji trzeba się mentalnie przygotowywać kilka dni wcześniej. On sam przed odpoczynkiem stara się… odpocząć.

- W naszym ciele gromadzi się dużo stresu i nie uwolnimy go, jeśli nagle położymy się na plaży. Najlepszym sposobem na to, żeby się zatrzymać i wyhamować, jest coś wręcz odwrotnego - mówiła Patrycja Załug, trenerka rozwoju osobistego.

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania

Prowadzi: Marcin Gutowski

Goście: Joanna Heidtman (psycholog i socjolog), Jacek Walkiewicz (psycholog, mówca motywacyjny), Patrycja Załug (trenerka rozwoju osobistego), Patryk Świątek (autor książki "Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście"), Rober Rutkowski (psychoterapeuta), Mirosław Konkel (dziennikarz współpracujący z magazynem "Focus"), Michał Zembrzuski (filozof, UKSW)

Data emisji: 28.6.2015

Godzina emisji: 11.05

ei/mm

Czytaj także

Zwierzę też człowiek? Kwestia sporna…

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 16:38
Filozofowie, psychologowie, weterynarze i słuchacze audycji "Znaki zapytania" spierali się o istotę różnicy między zwierzęciem a człowiekiem. A może to tylko "bałamutny rozdział pojęciowy"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy światem faktycznie rządzi pieniądz?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 17:00
Tym razem w "Znakach zapytania" sprawdzamy, czy naszym światem rządzi pieniądz. - Nami rządzi to, na co się zgodzimy - uważa prof. Jacek Hołówka, etyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń