Jak chronić skórę podczas zimowych treningów?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 07:00
Zimą, podczas treningów na świeżym powietrzu, powinniśmy szczególnie dokładnie zabezpieczać skórę twarzy. I to nie tylko przed zimnem... Znana dermatolog, dr Ewa Chlebus, zdradza, jak to zrobić.
Audio
Jak chronić skórę podczas zimowych treningów?
Foto: Fot.: Glow Images

Dr Ewa Chlebus zaznacza, że jeżeli jest tylko zimno a niebo jest zachmurzone,  powinniśmy nakładać na twarz kremy tłuste. - Należy mieć w kieszeni małą tubkę, żeby dosmarowywać się podczas treningu, tak, żeby nie mieć potem odmrożonej twarzy - mówi. Dermatolog wyjaśnia, że możemy zakupić w  aptece tłustą bazę albo zdecydować się na produkty firm, które specjalizują się w tłustych zimowych kremach.

Jeżeli na dworze jest nie tylko zimno, ale też i bardzo słonecznie, powinniśmy na nasz tłusty krem nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym. - I to  z wysokim faktorem, czyli 30 i wyżej. Ten krem też trzeba dosmarowywać w czasie aktywności sportowej - przypomina dr Ewa Chlebus. 

Wszystkich chętnych do biegania w terenie zapraszamy na treningi w każdą niedzielę, o godzinie 11.00 w pięciu miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu z trenerami akcji zBiegiemNatury.     

Audycji "Z biegiem natury" można słuchać na antenie Trójki w każdą sobotę, o godzinie 8.20.

Czytaj także

Poznaj uroki biegania zimą!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 14:31
- Zimą tropy zwierząt biegnących w poprzek naszych tras będą wręcz kuły w oczy, będziemy mogli na pierwszy rzut oka zobaczyć, czy nasz szlak przecinała sarna czy inne zwierzę - mówi Mariusz Turczyk z Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń