Między obiadem a treningiem… odpoczynek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 13:11
- Żeby biegać trzeba jeść, ale nie warto iść na trening bezpośrednio po jedzeniu - radzi gość "Z biegiem natury", Marek Tronina.
Audio
Między obiadem a treningiem odpoczynek
Foto: Glow Images/East News

Jak twierdzi nasz ekspert, dieta biegacza powinna być różnorodna, jednak wszystko zależy od tego, jak długo ćwiczymy  – Im więcej się biega, tym więcej można jeść, organizm sam zdecyduje, co jest mu potrzebne. Jeśli jednak dopiero zaczynamy regularnie biegać, warto unikać ciężkostrawnych potraw, warto postawić raczej na owoce – mówi.

Marek Tronina z miesięcznika "Bieganie" podkreśla, że dieta jest szczególnie ważna przed treningiem. – Start jest najważniejszy dla każdego biegacza, zwłaszcza jeśli trenujemy już od kilku tygodni, szkoda byłoby przerywać bieg przez źle dobrany posiłek – stwierdza.

Więcej zagrożeniach związanych ze złą dietą dowiesz się słuchając całej audycji.

Do słuchania cyklu "Z biegiem natury" zapraszamy w każdą sobotę o 8.20.


Czytaj także

Zapraszamy do wspólnego biegania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2010 16:38
Trójka promuje aktywny tryb życia. „Biegam, bo lubię” to nasza akcja poświęcona bieganiu. Dziennikarze Trójki i słuchacze trenują i biegają wspólnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zegarek i talerz to zestaw biegacza

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 18:57
- Nic nie daje większej mocy, niż węglowodany, ale dodatek białka przydaje się podczas dłuższego biegania i pozwala na szybszą regenerację mięśni - o tym, co jeść przed i po biegu mówi Paweł Kempa ("Runner's World").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen biegania zalewa Polskę!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 19:30
- Ostatnie 195 metrów to finisz na płycie Stadionu Narodowego i dla tych kilkudziesięciu sekund warto trenować przez wiele miesięcy. Warto przez 42 km biec przez Warszawę, a potem unieść ręce w geście zwycięstwa - mówi Marek Tronina, dyrektor Maratonu Warszawskiego. Impreza startuje w następną niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bieganie zimą to sport ekstremalny?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 14:39
Gość "Z biegiem natury", zapewnia że wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania.
rozwiń zwiń